Leden 2018

Silvestrovské boucháníčko 2!

1. ledna 2018 v 19:57 | Anubides (c) |  Anubovi Otázky
Tak ta velká sláva je za námi. Jak jste přivítali Nový rok 2018? Standard je se opít do němoty a ráno nevědět, co bylo včera. My jsme u doma u hudby z youtube hráli karty a povídali si a přiťukly jsme si jako správné socky vodkou s džusem. A to jsme měli v lednici šampíčko, ale nechtělo se nám ho otevírat, protože jsme byli unavení.

Proč ale píšu příspěvek se stejným titulkem číslo dva?

Tento rok jsme totiž byli v pozici pozorovatelů, nikoliv manažerů pro aranži a správu rachejtlí a dělobuchů. Vyšli jsme si tedy na balkon a pozorovali jsme dění kolem neboť běžně sedneme do auta a jedeme na rozlehlou pláň, kde široko daleko jsou jen silnice, auta a louky a tam si rádi vypustíme nějakého toho draka z krabičky.

Letos to bylo ze strany běžných občanů slabší. Ohňostroje tuctové, žádná pěkná překvapení, co mě ovšem udivilo a nahodilo mi otázku do hlavy byl následující zážitek.

Vidím dva kluky, jak vyběhnou ven před vchod a tam stojí a hází petardy, které dělají opravdu hodně slušné rány a velké záblesky. Několikrát se stalo, že do petardy kopaly nebo jim chytla pozdě apod. Pak dokonce házeli petardy pod rampu ke vchodu nebo přímo ke vchodu. Nějak tohle nechápu. Taky jsme jako puberťáci dělali blbiny i házeli petardy (dokonce i po Mikulášovi s čertem, doted se za to stydím), ale proč to dělají?

Nemá být náhodou Silvestr o tom, že teda buď v klidu nebo ve stylu velké party zapijeme a odtančíme odchod starého roku a přivítáme ten nový? že k tomu patří rachejtle je převzato ze staré Číny, to je v pořádku, ale jak do toho zapadají petardy, ze kterých nic nemáme? Rozumějte tu podívanou, máme jen výbuchy, toť vše. Co z toho ten člověk má, že to bouchlo? Když už máme myslet na ty naše malé prcky, pejsky, kočičky apod., proč je tohle povoleno?

Já bych byl radši, kdyby se třeba naše bytové družstvo z příspěvků každý rok domluvilo, že se udělá společný ohňostroj a že se dá udělat za relativní malý peníz a půjdeme se někam všichni podívat a společně si odpálíme tu barevnou nádheru, ať je na co se dívat? Dnes dítě drží římskou svíci, u které člověk nikdy neví, kdy v ruce exploduje, to samé petardy, u těch větších krabic je riziko také, ale většinou z ní vede knot, takže se člověk stačí včas vzdálit.

Celkově bych uvítal, kdyby zábavní pyrotechnika byla pouze ve stylu divadla na nebesích, a to ostatní ať zmizí, nebude se pak řešit poranění rukou, obličejů apod., alespoň ne v takové míře. Mohu Vám říct, že některé výbuchy, které člověk zaslechne, jak se zvuk odrazí od ostatních domů jsou opravdu gigantické a hrozivé.

Co Vy na to? Je Vám toto jedno, protože je to jednou za rok nebo v tom vidíte smysl a byli byste ochotní nakupovat jen efektivní pyrotechniku, určenou pro divadlo na nebi? Je to přeci jednou za rok ne? :) Problém je totiž u většiny lidí jen jeden - celý rok si nešetří a pak na poslední chvíli nakoupí i ty shity, které dělají právě jen to BUM a neumí nic víc, a to jen proto, aby si splnili to své nebo byli IN.

Všem přeji kouzelný Nový rok plný zázraků, radosti a Lásky!

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px