Dotaz: Je Temnota lepší než Světlo?

31. října 2016 v 22:01 | Anubides (c) |  Anubovi Otázky
Ahoj,

měl jsem včera od kamaráda zajímavý dotaz. Má docela špatné období a má pocit, že je život na houby, slušně řečeno.

Nicméně položil mi otázku nebo spíš sérii otázek (bez korekce):
  1. co když je celé demagogie, že světlo je dobro a tma je zlo?
  2. co když jsou anděl, bůh a všechny světelné bytosti ve skutečnosti zlo a dábel dobro?
  3. stejně tak, jak se otočila spousta věcí jako např. že číslo 13 je neštastné, původně bylo štastné, až náboženství to všechno otočilo, aby se lidé odvraceli od starých vír... po všech prosbách mně nikdy světlo s ničím nepomohlo... jsou sesílány boží zkoušky v podobě zla... vem si, kolik je na světě zla, války, chamtivosti, falše...
  4. jak je to možný, když se celý svět modlí a uctívá světelné bohy?
  5. světlo mně s ničím nepomáhá, jednou mně pomoc nabídl dábel, zatím jsem odmítl. Jinak, je to monumentální fascinující bytost, nic takovýho jsem ještě nezažil... Taky si vem, že když za mnou někdy přišel v alfahladině nějaký anděl, vždy jsem se vyděsil. já se bojím neznáma. jaktože mě neviděsil dábel? měl jsem při setkání s ním úžasné pozitivní pocity... a do dneška su rád, že jsem se s ním setkal...
  6. tak co když je to celé demagogie? co když je to naopak? co když je světlo zlo a tma dobro???
  7. taky si vem, jakým krvavým způsobem se rozšiřovalo křestanství, jaktože tohle světlo tohle dopustilo? a jak to že alah dopustí to, co dělají věřící arabové??? je to celé na zamyšlení...

Ponechme stranou gramatiku a zkuste se nad tím zamyslet a napsat mi Vaše názory. Myslimže na tohle může vzniknout super debata.

Už teď se těším.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 3. listopadu 2016 v 19:24 | Reagovat

Někde jsem slyšela, že každá bytost, tedy i člověk rezonuje na určitých vibracích a že vidí jako dobré a prospěšné to, co se jí podobá. Tudíž i démon může vidět krásného anděla jako zlou a hnusnou potvoru. Tudíž i temný člověk může vidět dobro, jako něco nebezpečného.
Nevím, co si o tom mám myslet. Dobro a zlo je jsou stejně neskutečně relativní pojmy. Já vím jediné. Člověk by se měl spoléhat hlavně sám na sebe a na svůj úsudek. A raději si pětkrát rozmyslet, jestli se chce řídit radami sebedůvěryhodnější bytosti, ať už je to co chce.
Jinak, já věřím, že Bůh, Alláh a Satan je jeden a ten samý egregor. A že mou úctu si zaslouží jen slovanští bohové. Ale to už je zase věc názoru.
A že ho v alfahladině děsí andělé? A jak ví, že to skutečně byli andělé? Co když to opět bylo něco jiného, co se jen namaskovalo?
Taky nemůže dávat dohromady něco takového, jako je Dobro-Zlo a Světlo-Tma. To je úplně něco jiného. A že mu světlo nepomáhá? Mě jo. Vždycky si v noci rozsvítím, když jdu na záchod, nebo chci vědět, kolik je hodin. :-)
Jen doufám, že jsem nezněla moc přísně, nebo cynicky.

2 AntoshkaRam AntoshkaRam | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 21:12 | Reagovat

how do you do?..

Finest resume and cover letters templates.

https://www.etsy.com/shop/ResumeX - Download resume templates in Words' doc-file with high print quality and creative forms, prepare a polished cv and win your dream job position.

These docs editable templates created by professionals who realize what hiring managers look for.

How to start?

STEP 1: Content. Begin by organizing together the content of your resume. Focus on work experience, summary of education, keywords and any other important info that makes a powerful resume. http://www.rawresume.com/ - “How to Write a Great CV”  will take you through the whole process step by step.

STEP 2: Format chronological, functional or combination. Make sure you present your career in the layout that highlights your experience, knowledge, and skills the best possible way. See  https://www.jmu.edu/cap/students/jobintern/resumes/format.shtml - “Choosing a Format” Guide by James Madison University  to decide which format is the best for you.

STEP 3: Appearance.  https://www.etsy.com/shop/ResumeX -  Find the most beneficent template to ‘dress up’ your content. This page has different templates to choose from.

bye-bye...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px