Konec Řetězce - Výborné akční drama, ideálně před spaním

26. května 2016 v 18:03 | Anubides (c) |  Knihy


Anotace:

Co když v sobě máme všichni zakódovanou zprávu o našem konci? William Sandberg, bývalý vojenský kryptolog, a Janine Haynesová, talentovaná mladá sumeroložka, jsou uneseni tajnou organizací, aby odhalili tajemství jedné tisíce let staré zprávy zakódované v nejcitlivějším médiu - lidské DNA. Zatímco si William a Janine lámou hlavu, jak zabránit důsledkům tajemného poselství, hrůzostrašný scénář se začíná naplňovat a lidstvo čelí událostem, které mohou ohrozit jeho buducnost.

Rok vydání: 2016
Vydal: Kniha Zlín
Formát: 584 stran

Autor: Fredrik T. Olsson, Švédsko

Kniha s tajemným názvem "Konec Řetězce" se začala prodávat letos v Dubnu 2016 a já neváhal. Xkrát jsem na tu knihu viděl reklamu, takže ano, zabrala, marketing má bod, ale já mám čuch na vskutku perfektní knihy s výborným příběhem a tahle není výjimkou. Ještě jsem jí ani nedočetl, ale jsem v půlce a mohu říct, že od začátku je to slušná jízda.

Příběh v sobě míchá vědu, novinařinu, vesmír, špetku mimozemského života a akční prvky, které jsou tak typické pro akční dramata typu Bílá Smrt apod, akorád, že toto je více akčnější a záhadnější. Kniha svůj příběh otevírá pomalu jako masožravka své listy, aby Vás nalákala, poté lapila a nakonec... to nevím ani já, tam jsem se ještě nedostal a ani bych Vám to neřekl. Je to ten tip knihy, o které se nedá moc vyprávět, protože tajemno kolem ní poletující je důvodem proč si jí koupit.

V knize jsou představeny zajímavé myšlenky, tak trochu naruby než je nám oficiálně předkládáno, což je jedině dobře, roztočí to Vaše závity na maximum a Vy budete tak přemýšlet o smyslu toho všeho, co jste se dočetli a možná se podíváte trochu jinak na sebe, Svět jak ho nyní znáte a na vesmír jak takový a hlavně na vědu možná začnete pohlížet úplně jinak. Je to sice příběh, smyšlený, leč určitě inspirovaný událostmi ve světě a je v něm kus pravdy, kterou si každý může vyložit po svém, nikomu nic není vnucováno.

Příběh má jednu zásadní páku na Vaše dychtivé oči a zvědavou mysl - jakmile začnete číst, nebudete chtít přestat, a to je to, co mě na skvělé knize baví.

Jděte do ní a pak mi napište Vaše dojmy, já už teď se těším na druhou půlku knihy, která slibuje monumentální scény a luxusní závěr, pokud mé domněnky jsou správné.

P.S.: A dovíte se něco zajímavého o své D.N.A. a naší historii...budete čučet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 26. května 2016 v 19:08 | Reagovat

super článek !! :-) ;-)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 26. května 2016 v 19:45 | Reagovat

Tak to vypadá jako něco, co bych si rozhodně měla přečíst! Překvapivě jsem ale knihu nikde neviděla, žádná reklama, žádné akce, nic... Chtěla být přede mnou utajena, ale nevyšlo to... ha :D

3 1.EA 1.EA | 30. května 2016 v 15:31 | Reagovat

Je fakt, že reklamy na tu knihu jsou převážně v Praze v metru, nikde jinde, jinak bych taky o ní nevěděl. Mají jí v Neoluxoru v sekci Záhady.

4 1.EA 1.EA | 30. května 2016 v 15:31 | Reagovat

Je fakt, že reklamy na tu knihu jsou převážně v Praze v metru, nikde jinde, jinak bych taky o ní nevěděl. Mají jí v Neoluxoru v sekci Záhady.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px