Květen 2016

Konec Řetězce - Výborné akční drama, ideálně před spaním

26. května 2016 v 18:03 | Anubides (c) |  Knihy


Anotace:

Co když v sobě máme všichni zakódovanou zprávu o našem konci? William Sandberg, bývalý vojenský kryptolog, a Janine Haynesová, talentovaná mladá sumeroložka, jsou uneseni tajnou organizací, aby odhalili tajemství jedné tisíce let staré zprávy zakódované v nejcitlivějším médiu - lidské DNA. Zatímco si William a Janine lámou hlavu, jak zabránit důsledkům tajemného poselství, hrůzostrašný scénář se začíná naplňovat a lidstvo čelí událostem, které mohou ohrozit jeho buducnost.

Rok vydání: 2016
Vydal: Kniha Zlín
Formát: 584 stran

Autor: Fredrik T. Olsson, Švédsko

Kniha s tajemným názvem "Konec Řetězce" se začala prodávat letos v Dubnu 2016 a já neváhal. Xkrát jsem na tu knihu viděl reklamu, takže ano, zabrala, marketing má bod, ale já mám čuch na vskutku perfektní knihy s výborným příběhem a tahle není výjimkou. Ještě jsem jí ani nedočetl, ale jsem v půlce a mohu říct, že od začátku je to slušná jízda.

Příběh v sobě míchá vědu, novinařinu, vesmír, špetku mimozemského života a akční prvky, které jsou tak typické pro akční dramata typu Bílá Smrt apod, akorád, že toto je více akčnější a záhadnější. Kniha svůj příběh otevírá pomalu jako masožravka své listy, aby Vás nalákala, poté lapila a nakonec... to nevím ani já, tam jsem se ještě nedostal a ani bych Vám to neřekl. Je to ten tip knihy, o které se nedá moc vyprávět, protože tajemno kolem ní poletující je důvodem proč si jí koupit.

V knize jsou představeny zajímavé myšlenky, tak trochu naruby než je nám oficiálně předkládáno, což je jedině dobře, roztočí to Vaše závity na maximum a Vy budete tak přemýšlet o smyslu toho všeho, co jste se dočetli a možná se podíváte trochu jinak na sebe, Svět jak ho nyní znáte a na vesmír jak takový a hlavně na vědu možná začnete pohlížet úplně jinak. Je to sice příběh, smyšlený, leč určitě inspirovaný událostmi ve světě a je v něm kus pravdy, kterou si každý může vyložit po svém, nikomu nic není vnucováno.

Příběh má jednu zásadní páku na Vaše dychtivé oči a zvědavou mysl - jakmile začnete číst, nebudete chtít přestat, a to je to, co mě na skvělé knize baví.

Jděte do ní a pak mi napište Vaše dojmy, já už teď se těším na druhou půlku knihy, která slibuje monumentální scény a luxusní závěr, pokud mé domněnky jsou správné.

P.S.: A dovíte se něco zajímavého o své D.N.A. a naší historii...budete čučet.

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px