Prosinec 2014

Nákupní šílenství v Británii - taky takhle nakupujete?

23. prosince 2014 v 20:27 | Anubides (c) |  Anubovi Otázky


Mě tahle videa přijdou strašně vtipná, ale zároveň i smutná, protože mi nejde do hlavy, proč nám tolik jde o to toho druhého ušlapat jen kvůli nicotné věci, která nás stejně za týden omrzí? U spousty lidí je smysl dárků ten, že jen MUSÍ něco dát, aby to nebylo hloupé a druhý se necítil méněcenný. Jak to máte Vy? My jsme s přítelkyní letos pojali Vánoce jinak než obvykle a sice, že jsme se vydali na nákupy s předstihem a každému jsme koupili to, co si přál, protože to potřebuje a sami sobě jsme si koupil každý drobnost, kterou užijeme na celý rok ne-li déle a ještě nám prospěje.

Zavrhli jsme dopředu nepotřebné věci, různé pitomosti a hlavně povinnost obdarovat. Letos si však dárek zasloužili všichni, které máme rádi, a tak dárky budou. Holt držet se každoroční, Vánoční masáže ve stylu "musíte druhému něco dát, jinak Vás nebude mít rád" je prostě pitomost.

A jak v práci? Mám tu kolegy, které mám rád, některé více, některé méně, k některým mám úplně neutrální postoj. Říkal jsem si, že tomu či onomu něco dát by bylo fajn, ale má to háček. Nechci se totiž jiného dotknout, protože každý jsme nějaký a na Vánoce máme každý jiný pohled. A tak to beru jednoduše. Popřejeme si formálně a víc to neřešíme. Nemá to smysl a šmitec. Akorád by neobdarování támhletoho rozvířilo nějaké domněnky, že dotyčný Vám vadí apod. A to já nechci. Já jsem ve znamení Raka a mám rád vyrovnané, harmonické vztahy se všemi. A komu se to nelíbí, nechť si... :)

Pamatuji si když jsem začínal své první zaměstnání. Pracoval jsem v obchodním centru, a to i na štědrý den. Ti lidé, co vyváděli? Nevím zda jste to zažili, ale já viděl pokladní, které nikdo nevystřídal na záchod po 6 hodinách práce, nekonečné fronty upocených, nervních, zkleslých lidí, rezignujících na Vánoční atmosféru, absolutně nechápajících co se to děje. Hordu lidí, stojících 2,5 hodiny ve frontě (srandu si nedělám), snažících se projít naštvaně s výrobky bez placení ve stylu "já jsem zákazník, musel jsem čekat, chci slevu nebo produkt zadarmo" (docela šílenosti) apod. groteskní kousky.

Takových lidí je mi líto. Já jsem trpělivý, ale jsou věci, na kterých mi nezáleží. Pokud bych si měl vybrat mezi pohodovým večerem a stáním ve frontě kvůli podělanými dárku, radši ten dárek vrátím a jdu bez něj. Koneckonců největším dárkem pod stromeček je to, že se sejdeme všichni, s úsměvem, večer bez hádek a výčitek, závisti a smutku a za rok opět, o to přeci jde. Všelijaké dárkobraní pod stromečkem je pro děti, aby měli ještě větší radost. I když sám mám z dárku radost, jen chci říct, že kdyby mi někdo nedal na Vánoce dárek (a že už jsem to v rodině zažil), tak se mi život neboří, protože vím, že druhý den je opět jako každý jiný a že to dárkování je vlastně jen vygradování předvánočního shonu a celkové mediální a celoglobální masáže a hry na emoce a city.

Jak se díváte na Vánoční shon Vy?

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px