Leden 2014

Rozmary přírody v lednu 2014!

31. ledna 2014 v 17:05 | Anubides (c) |  Všehochuť
Dovolil jsem si sem postnout aktuální obrázky bílého zázraku, který nás měl zasypávat v toto roční období a zatím se nám spíše vyhýbá. Zato sousední a jiné země ho mají pro změnu až moc. Co jsem koukal, v některých zemích Evropy řádí povodně, silné bouřky, orkány, padají desítky centimetrů sněhu v krátké době. Příroda běsní, ale taky možná ne a je to asi jen jedna z dalších tváří naší planety, která si s obyvately dělá co chce bez ohledu na následky. Zvykejme si.

RAKOUSKO, aktuálně...ITÁLIE, Livigno...Itálie, Řím...


POLSKO....

CORNWALL, UK - tříštění mořských vln...

Sicilie - nedávná bouře zasypala město sprškou kamenů..


Musím se s Vámi podělit o komentář na téma "Vegetariáni vs. obyč. lidé"! Vás rozseká!

30. ledna 2014 v 22:55 | Anubides (c) |  Všehochuť
Narazil jsem na jednom serveru na článek, kde známý kuchař vyhrál soudní spor s fastfoodovým řetězcem. Pod článkem se strhla solidní bouře komentů na téma "vegetariáni vs. obyč. lidé" a ač Vás to vůbec nemusí zajímat, po hodně dlouhé době mě přítelkyně viděla jít do kolen, div mi nepraskly plíce. Jednoduše mě ty komentáře rozsekali takovým způsobem, že to sem dávám i Vám a doufám, že to na Vás bude mít stejně pozitivní účinek. A když ne, tak jsem to alespoň zkusil :)


- A odkud mám prosim tě brát maso? Nebo nejíst maso vůbec? FYI nežiju na farmě, uh, ty jsou vlastně taky špatné...

- Tady nikdo nemluví o mase od řezníka ale o těch shitech co cpou do těch už udělanejch upečenejch nebo naloženejch masech

- Prostě ho nejez vůbec, lidi buďte vegetariáni, na světě bude míň utrpení, copak to nevidíte?Zvířata jsou tvorové jako my, copak vám jich není líto?

- Jako vážně? A co takhle jíst rovnou kameny? proc vy vegetariáni musíte neustále cpát vsem že jist zviratka je spatně. Proboha nechte si to pro sebe.

- Znám pár vegetariánů a vetšina z nich měla nějakej problém, dva se z toho i složili, protoze jim kvůli tomu blbě pracovali organy...

- Podívej jsme tu jako rasa, která má určité potřeby. když odložíme maso, a jídlo vůbec... chodíš na záchod¨? předpokládám že ano :-) tak seš si vědomá toho že znečištuješ planetu... tím chci říct že něco dělat musíš stejně jako musíš jíst maso protože v tom jsou takové látky které tvé tělo potřebuje .... a co se týče těch hoven co teď jíme, bohužel se tomuhle v týhle době asi nevyhneme. Ať už se jedná o maso , mléčné výrobky nebo zeleninu všechno je doháněno chemií. Je to špatně ale můžem si za to MY

- kde si přišel na to, že hovna znečišťujou planetu :-D :-D skoro mě to rozesmálo :-D

- to jako vazne zvirata se navzajem taky poziraji v prirode tak proc by sme mi nemohly jist je to je uplne stejny bez za tygrem a rekni mu at tu gazelu nezere ze sme ted cela planeta vegetariani to je kolobeh teto planety a je to naprosto prirozeny tak sem necpi vegany

- přesně tak, ať ten kokot jde za tygrem a dá mu šopskej salát, že to je prostě lepší než gazela, že ta není zdravá :D

Ano, tenhle poslední koment mě poslal do kolen, protože je v něm těžká pravda. A opravdu, zkuste někdo jít za Tygrem a vysvětlit mu, že jsme teď všichni vegetariáni, dejte mu šopák a stoupněte si jako odpor před čerstvě ulovenou gazelu a uvidíme, co Vám na to poví... :D

Karty opět úspěšné - zaměstnání přišlo dle výkladu a hned 5x!

29. ledna 2014 v 21:16 | Anubides (c) |  Má Práce
Vážení čtenáři i zájemci o mé výklady, opět se mi namnožili žádosti o výklady karet, které mne utvrzují v tom, že karty fungují a dobré slovo se rychle šíří, za což Vám z celého srdce děkuji a velice si toho vážím. Pro inspiraci opět jako příklad uvádím práci Andělů skrze mne a karty, aby jste viděli, že nic není náhoda a že i karty, když mohou, Vám poví pozitivní zprávu a Andělé vykonají pečlivou práci pro Vás.

Týden po Novém roce zamnou přišla čtenářka Martina, která byla již od července bez zaměstnání a doufala, že práci najde velmi brzy. Mladá, talentovaná, šikovná a příjemně vystupující s praxí, co by zaměstnavatelé mohli chtít více. Ale ouha, kam přišla na pohovor, tam jí buď odmítli rovnou, nebo slíbili zavolání a nezavolali, dokonce se i párkrát domluvil nástup a v den příchodu do zaměstnání z něj sešlo kvůli laxnímu přístupu zaměstnavatele. Přiblížil se konec roku, Vánoce, které byly v pohodě a na Nový rok první přání směrovalo kam jinam, než k vytouženému zaměstnání. Holt by si mohli čeští zaměstnavatelé uvědomit, že lidé potřebují žít, být užiteční a mít z čeho platit nájmy, vozy, jídlo apod. a začít to konečně chápat.

A tak přišla zamnou a požádala mne o výklad z karet. Neváhal jsem ani chvíli, poprosil o informaci a vyžádal si měsíc, kdy Martina najde práci. A ejhle, karty jasně sdělily, že zaměstnání nalezne na konci ledna. Kdyby jste viděli, jak se jí oči štěstím rozzářily, a to jsem jí dal jen naději. Ale ono někdy i takhle málo ke štěstí stačí. O 14 dní později opět přišla a sdělení mě šokovalo. Nejenže získala zaměstnání, ale doslova během tří dnů se jí nahrnulo 5 nabídek a všude jí všichni chtěli bez ohledu na praxi. Chtěli jí jen proto, jaká je. To mě šokovalo, překvapilo a rozesmálo, protože to, jak osud s námi hraje karty, to je prostě někdy postavené na hlavu. V tomto případě 8 měsíců stagnace, kdy život zastavil Martinu aby si v sobě urovnala myšlenky a dala se do kupy (řešila domácí trable) a nyní, když dospěla k uvědomění, jí život daroval nové zaměstnání, kde prý jsou všichni úžasní a milý a nikdo nehledí jen na praxi, ale hlavně na to, jaká sama o sobě je.

Pro mě osobně není nic krásnějšího ve výkladech, než když mi napíšete, že Vám karty přinesli to, co jste chtěli. Karty mě baví a baví mě Vám dělat radost. Proto pokud jste bez práce, pište, mrkneme na to a podíváme se, co a kde je pro Vás připraveno. Ale pořád platí, že pokud se podílíte na hledání svého štěstí, Vesmír Vám ho předhodí, kdo jen čeká co mu spadne do klína, ten se dočká leda ptačího trusu.

Mějte se kouzelně.

Martin :)

Výstup Ruských kosmonautů LIVE v HD!

27. ledna 2014 v 20:28 | Anubides (c) |  Vesmír

Výstup Ruských kosmonautů do Vesmíru LIVE v HD a následná montáž kamer pro natáčení Země, naleznete ZDE - bohužel zde nelze vložit videostream.

Assassin´s Creed: Odhalení - dojmy ze čtení

25. ledna 2014 v 17:22 | Anubides (c) |  Knihy
Začíná šestnácté století. Templáři v čele s rodem Borgiů byli sice navenek poraženi, ale přesto se stále nevzdávají šance získat opět moc. Prostředkem by se měla stát tajemná knihovna zapečetěná kdysi dávným asasínským Strážcem Altairem Ibn-La'Ahádem v syrské pevnosti Masyaf. Tu templáři ovládají a jejich cíl je jediný - knihovnu odpečetit a dostat se k Altairovu odkazu. Cestu k němu dláždí zisk několika knih, rozesetých před lety Niccolem Polem po různých místech Konstantinopole.

Assassin's Creed - Odhalení

Plný název: Oliver Bowden, Assassin´s Creed - Odhalení
Rok vydání: 2012
Počet stran: 264
Cena: 233 kč v Neoluxor


Tuto knihu společně s další, kterou Vám ukážu později jsem dostal jako dárek k Vánocům. Bylo to mé přání, neboť si hráči pc hru Assassin´s Creed pochvalují čím dál více a já byl zvědavý na její knižní podání. A nezklamala. Čekal jsem totiž typickou, marketingovou slátaninu, jakých je na trhu mnoho, avšak tahle kniha je jiná. Díl "Odhlaení" v sobě nese úžasně textově předanou atmosféru ze 16.století, z prostředí dnešního Turecka, Řecka a Itálie. Asasín Ezio Auditore se ani na chvilku nezastaví, čímž zůstává kniha akční od začátku do konce a teprve na pár listech, když příběh končí, Vám dovolí oddychnout a v klidu si hlavou prohnat myšlenky na celý děj, který je akční, plný soubojů, vtipných hlášek, skvělé atmosféry, kdy autor dokázal přenést nádech tehdejší doby přímo do knihy, což se podaří málokomu a kniha je díky tomu jako magnet, nutí Vás číst dál a dál. Kdo se chce nachvíli cítit v kůži zabijáka, který v sobě nese čest, cit pro život, ale i nemilosrdnou smrt, je skvělý romantik, džentlmen, s přesností švýcarských hodinek a mistr spravedlnosti, nechť koupí a čte.

Oproti tomu kniha níže je poněkud jiná káva...

Assassin's Creed - Opuštěný

Plný název: Oliver Bowden, Assassin´s Creed - Opuštěný
Rok vydání: 2013
Počet stran: 283
Cena: 242 kč v Neoluxor

Po přečtení první knihy jsem do tohoto dílu vkládal velké naděje, neboť prvotní nadšení ve mě neopadlo, naopak, hnalo mě vpřed s cílem vychutnat si další porci luxusního čtiva. Nevím jak jiní, ale kniha už od začátku působí jak depresivní, dramatický trhák, který opět díky skvěle popsané atmosféře, z Vás vycucne i tu poslední radost ze života. Trpký začátek, který na mě působil asi jako nehybné pozorování rezavějící dýky, je oproti předchozímu dílu jako studená sprcha, a tak se dost dobře může stát, že leckoho z Vás odradí hned v první půli. Ono totiž pakliže jste z první knihy zasypaní skvělou atmosférou a adrenalin ve Vás bublá, tak boj s ponurou atmosférou v této knize do samotné poloviny obsahu by nemusel být zrovna příjemný. Jinak je ale příběh přesně tím, co se dá od série Asasínů čekat. Opět boj Templářů s bratrstvem Asasínů, do kterého je vtažen nevědomky hlavní hrdina, jenž odhaluje skryté pasti a lži. Kdo chce projít trnitou cestou, nechť čte, za mě je to kniha do nepohody.

Co čtete Vy aktuálně?

Já mám aktuálně rozečtené knihy "Hvězdná znamení od Lindy Goodman" a "Čtyři Dohody".

Prastaré znalosti + vlastnoručně vyrobené nástroje = záhady stonehange vyřešena?

19. ledna 2014 v 22:44 | Anubides (c) |  Videočlánky
Podívejte se na video a položte si otázku, zda předchozí civilizace stavěli pyramidy, stonehenge a jiné megastavby pomocí techniky na videu...


Co vidíte na obrázku? Démon, Anděl, Bůh či?

14. ledna 2014 v 23:24 | Anubides (c) |  Má Práce
Wievesilk mě inspiroval ke tvorbě těhle zajímavých obrázků a jak je vidět, tvorba duše se odráží i takto. Co tu vidíte?


Weavesilk - stvořil jsem obraz démona či anděla?

13. ledna 2014 v 16:13 | Anubides (c) |  Zajímavosti
Wievsilk. Věcička, která mě uchvátila a to skrze odkaz na FB, kde lidé kreslí a sdílí své výtvory. Na tomto online editoru se dají nakreslit opravdu nádherné obrazy, které místy opravdu vypadají až mrazivě mysticky. Já jsem si samozřejmě zkusil několik výtvorů a rád bych Vám představil jeden, který dle mého názoru vypovídá i něco o mé duši - mém současném rozpoložení. A možná také ne a je to jen povedený sled čar a barev. No, posuďte sami.

Vychutnejte si to vykreslování a sledujte, co z pouhých čar a mrazivé mořské modři vzniká na pozadí hvězd. A k tomu ta mysteriózní hudba, nádhera. Já tam vidím něco jako velkého démona, ale i třeba Anděla v temnějším podání. Také tam vidím motýla v sevření, který září čím dál víc jasněji a snaží se uvolnit.

Co tam vidíte Vy?


V případě, že máte i Vy nějaké hezké výtvory, zašlete je prosím na 1.ea@centrum.cz a uděláme si tu přehlídku Vaší tvorby. :)

Bojíte se zubaře? A proč?

11. ledna 2014 v 17:05 | Anubides (c) |  Vaše zdraví
Víkendový e-mail od klientky mě donutil položit tuto otázku všem. Co některé z Vás na zubařích tak děsí? Vzpomínáte se, co se Vám kdys přihodilo, že dnes nemůžete zubaře ani cítit? Mě třeba zbytečně vytržený zub, špatně spravený zub aj. neodborné chování. Jak jste na tom Vy? Ptám se, protože pokud se zubaře bojíte, mám recept na to, jak se ho nebát a navíc i recept na to, jak se "samoléčit" bez pomoci druhých.

Paní Eva má hrůzu ze zubařů a říká, že se vždy raději léčila sama pokud to šlo. Nyní mi napsala abych jí pověděl něco o tom jak léčit zánět v zubu, bolest, či kaz zubu, aby nemusela hned k zubaři. Za sebe říkám, že není uměním vyhnout se zubaři, každý by tam jednou za čas měl jít a nechat se zkontrolovat. Ale zase by jste si neměli nechat zbytečně rýpat do zubů a co se Vám pocitově nelíbí, to si nenechat v dutině ústní dělat. Zuby máte jen jedny, většina z Vás.

Můj návod na samoléčbu naleznete níže...

Je to jednoduché. Lehnete si či sednete, záleží na tom, v jaké poloze se cítíte nejlépe. Zavřete oči a chvíli hluboce dýcháte tak aby jste cítila plíce jak pěkně pumpují vzduch. Prostě se ponoříte nachvíli sama do sebe. Když se cítíte uvolněná, oči stále zavřené, zaměříte se na centrum problému co nejlépe dokážete a poprosíte buňky v těle, asi takto: "Volám o pomoc všechny buňky v mém těle. Sjednoťte se a opravte zdroj bolesti. Děkuji Vám." toto zopakujte asi 5x, neodbijte to, pečlivě a poctivě prožívejte volání o pomoc.
Buňkám v těle tak určíte prioritu léčení, na co se mají zaměřit jako první. Znít to divně, ale funguje to. Následně, pokud chcete, můžete poprosit stále ve stejném klidu a ponořena do sebe "archandělskou sílu Rafaela", aby harmonizovala Vaše tělo a následně 3x poprostě Světlo o to, aby zalilo Vaše tělo a zrušilo zdroj problému. Při každém cvičení se neustále zaměřujte na místo bolesti či problému.
Toto opakujte klidně každý den, dokud problém nezmizí. Může se stát, že nebudete moc spát, protože budete mít přebytek energie, nebo Vás bude místo bolet více, ale vše je odrazem léčení. Pokud bolest neustoupí do týdne, vyhledejte zubaře at se bojít sebevíc. Na některá pokročilá stádia problému je i Vesmír krátký.
Zubaře jsem se bál vždy taky, nemám rád jejich postupy, nástroje a jejich neomalenost, ale zjistil jsem, že když jde člověk k zubaři klidný a s cílem nechat si pomoci, nebojí se :)
Na odstranění strachu ze zubaře doporučuji rovněž "Léčebný kod", neuvěřitelně rychle odstranuje strach, stres, vztek, zášť, negaci vůči druhým apod.

Zkuste drazí čtenáři a napište, jaké pocity z cvičení máte :)

P.S.: Toto cvičení působí na každého z Vás jinak. Někomu zabere hned, někomu třeba za dva dny. Je to hodně o individuálním naladění, přístupu a cíly, kterého chcete dosáhnout a hlavně pečlivosti a trpělivosti. Toto cvičení nenahrazuje preventivní, stomatologické prohlídky a není důvodem nechodim k Vašem stomatologovi. Je pouze pomocným cvičením pro chvíle, kdy třeba nepříznivé počasí negativní působí na Vaše zuby, hlavu apod, pro chvíle, kdy není stomatolog k dispozici nebo když čekáte na domluvený termín, který nebývá hned druhý den po objednání.


Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px