Květen 2013

Velmi svěží názor senátora Zemana na téma: Romové vs. práce vs. Český stát a lid

27. května 2013 v 17:04 | Anubides (c) |  Anubovi Otázky
Senátor Zeman v interwiew otevřeně o cikánech . Naprosto a bez výhrad souhlasím. Až jakákoliv strana bude mít toto ve svém volebním programu, bude mít zaručeně podporu občanů . " Senátor Jaroslav Zeman je i starostou Albrechtic v Jizerských Horách a provozuje nejstarší českou továrnu na výrobu dřevěných hraček v přilehlém Jiřetíně , bývalou TOFU , dnes DETOA.

Proč vlastně chováme domácí zvířata?

27. května 2013 v 11:48 | Anubides (c) |  Anubovi Otázky
V návaznosti na článek o myši bojující s hadem jsem si říkal, že by se hodila i nějaká ta moje úvaha o tom, proč vlastně naše byty přetékají různou zdejší i exotickou zvěří. Co nás vede k tomu si pořídit křečka, morče, rybičky, hady, papoušky apod.? A co nám tento chov dává? Jde o snahu udělat sám sebe zajímavějším a nebo čistě o lásku ke zvířatům? Ať jsou naše úmysly jakékoliv, skutečnost je taková, že i když zvířata milujeme a dáváme jim moře lásky, tak i přesto že jsou zdravá a mají se skvěle, kdyby byla příležitost, berou roha do přírody. Ale proč?


Projekt Sirius 2013 by Steven Greer - Co si o tom myslíte?

26. května 2013 v 20:52 | Anubides (c) |  Videočlánky
tip na film, který nám představí alternativní zdroje pohonu, které mimozemšťané zřejmě užívají při cestování na mezihvězdné vzdálenosti. Tvůrcem dokumentu je bývalý lékař Steven Greer, který aktivně usiluje o zveřejnění utajovaných zpráv o existenci mimozemského života. Film měl premiéru v Hollywoodu 22. dubna 2013.


Jaký máte názor na autora i obsah filmu?

Čeští poslanci hlasovali PROTI České republice v evropském parlamentu!

26. května 2013 v 20:46 | Anubides (c) |  Zajímavosti
Když Václav Klaus podepisoval Lisabonskou smlouvu, obávala se česká veřejnost, že bude Charta základních práv, obsažená v Lisabonské smlouvě, zneužita sudetskými Němci ke vznášení územních a dalších nároků na Českou republiku. Aby tyto obavy uklidnili, vyžádal si Václav Klaus spolu s českou vládou připojení České republiky k protokolu č. 30 o uplatňování Listiny základních práv EU, kterým již byly řešeny výjimky z Charty základních práv pro Polsko a Británii.

Je voda lidským právem, nebo by se měla zpoplatnit?

26. května 2013 v 20:27 | Anubides (c) |  Anubovi Otázky
Patří voda k svobodným a základním lidským právům, anebo by veškerá voda na této planetě měla patřit velkým korporacím a mělo by se s ní nakládat jako s produktem? Měli by chudí lidé, kteří si nemohou dovolit platit těmto korporacím, trpět žízní, protože nemají peníze? Podle bývalého ředitele a současného šéfa správní rady největšího výrobce potravin na světě by korporacím měla patřit každičká kapka vody na zemi - a pokud se chcete napít, měli byste platit.

Poslechněte si video o řediteli známé firmy Nestlé a o tom, jak by naložil s dostupnou, pitnou vodou, kterou nám dává pracně Matka Příroda a pak přejděte k textu níže....Video je v CZ.
"V roce 2001 společnost Nestlé čelila kritice, že nakupovala kávu v Pobřeží slonoviny a Ghaně, při jejíž produkce mohli být využíváni dětští otroci. Podle investigativní reportáže BBC stovky tisíc dětí v Mali, Burkině Faso a Togu byly odkoupeny od jejich strádajících rodičů a převezeny do Pobřeží slonoviny, kde byly využívány jako otroci na kávových plantážích."

Má reakce...

Samozřejmě, že přírodní, vodní zdroje, včetně těch minerálních by se neměli platit. Proč taky? Proč by měl někdo profitovat z toho, že támhle v horách vyvěrá minerální pramen? Byla snad u něj cedulka "Zaplaťte a pak pijte - Vaše Matka Příroda?" Asi těžko. Mě tohle přijde neskutečně drzé. Chápu, že jsou zde mocnosti, které chtějí ovládat výrobu a distribuci všech základních potravin, vody a nedejbože i vzduchu, to už bych bral vidle a táhl do boje, ale, že mají tu drzost se postavit planetě Zemi a vyhlásit jí válku, to je do nebe volající. Vždyť každý z nás sám v sobě ví, že přirozené zdroje, nutné pro naše přežití jsou pro každého zdarma, volně k dostání a zde říkám, že NIKDO, opakuji NIKDO nemá právo i kdyby mával mnohastránkovou smlouvou, vlastnit takovéto zdroje, natož si za ně nechat platit.

Vždyť drazí přátelé, položte si otázku, proč kupujete balené vody, když máte doma vodovodní kohoutek? Protože voda je drahá? Protože ta balená je čistší? Nebo snad zdravější? Něco Vám povím...

Balená, stolní voda

Tenhle typ vody se hodí pouze v nouzových situacích, kdy neteče voda z kohoutku nebo na chatu, kde nemáte přívod vody. Ale fascinuje mě, kolik tupých lidí si jí kupuje jen proto, aby prostě měli co pít. Když jdete do práce, kupujte si zásadně minerální vodu. Nebo si snad myslíte, že když si koupíte balenou vodu za 3.50 a že se taková prodává v nejednom hypermarketu pod jménem onoho obchodu, že ta voda je v něčem jiná? Myslíte, že balenou vodou ušetříte na vodném a stočném? Ale kdeže. Všimněte si, že výrobci mají dokonce už takovou drzost, že Vám jsou schopni servírovat obyčejnou vodu z kohoutku a Vy ji ještě kupujete! (Koho se toto netýká, nechť ignoruje). Proto radím, kupujte tuto vodu jen pro nouzové situace viz výše.

Minerální voda

Minerálek zde máme opravdu obrovský výběr. Výhodou každé z nich je to, že mají různé chutě a různé množství stopových prvků. A proto je dobré vybírat dle pocitů těla. Když procházíte obchodem, vnímejte jak se tělo cítí. Nedejte na chutě a hezké obaly. Jste energie, kolem Vašeho těla pulsuje energie a i Vše kolem je určitou formou zhuštěné energie. Proto vybíráte-li minerálku, dejte na pocity. Já si jednou koupím vodu s obsahem magnesia, jindy s vyšším obsahem sodíku apod. Ale opět by zde mělo platit, že když už minerálku, kupujte výhradně tu od tuzemských výrobců a NEOCHUCENOU! Nepodporujte dovoz. Pak firmy jako ta výše ve videu profitují támhle někde v zahraničí z toho, že pitomý Čech koupí drahou vodu, vyvoněnou čímsy, co tělu moc zrovna nevoní, zatímco jiná, která je válcována korporacemi ze zahraničí strádá nezájmem. Pamatujte, že minerálka, která chutná "kovově" či prostě po minerálech je nejlepší.

Kojenecká voda

Co myslíte, že je kojenecká voda? Byznys. Je to obyčejná stolní, balená voda, jen více filtrovaná. Maminky jí vesele cpou kojencům v domnění, že je úžasně zdravá a bez škodlivin. Skutečnost je taková, že tu samou kojeneckou vodu si doma můžete udělat v rychlovarné konvici z té z kohoutku, nalít si jí do pet lahví a dát do lednice. Výsledek stejný a ušetřených peněz mnoho. Je to jen tahák na peníze, kde se dětský průmysl napakuje na nevědomosti rodičů. Nebo si snad myslíte, že před sto lety byly nějaké kojenecké vody? Ne. Lidé narození před rokem 1900 se dožili dnešních dní a neměli kojenecké serepetičky. Vážně si myslíte, že Vaše miminko potřebuje speciální kojeneckou vodu pro své přírodní tělíčko? Že jeho tělo jinou nezvládne? Ale zvládne, jen se nesmíte nechat vodit za nos.

Jinak, smyslem toho všeho, co jsem teď napsal, je to, aby jste při koupi vody kupovaly výhradně vodu z českých pramenů, nepodporovaly cizí dovoz a kupovaly jen vody minerální. A pokud můžete, jezděte si pro minerálku rovnou ke zdroji, které jsou i různě v lázeňských městech. Jejich chuť je sice jak já říkám "rezavá", ale to je to, o co jde u minerálky. O tu jedinečnou chuť a čistotu a ne o minerálku, říznutou sladidly a výtažkem z čehosi.

Nebo snad máte jiný názor?

ZDROJ videa a úvodu článku a více info: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2122-sef-nestle-voda-neni-lidskym-pravem-mela-by-se-prvatizovat

Bílá myš se pustila do hada. Chtěla zřejmě zachránit svého druha!

26. května 2013 v 16:42 | Anubides (c) |  Zajímavosti
Myš zaútočila na hada, aby zachránila svého kamaráda.

V jedné čínské ZOO se chovatelé stáli svědky nevídaného: potom co rutinně vpustili k hadovi dvě bílé myšky a had zaútočil na tu první z nich, ta druhá se napříč všem přírodním zákonitostem vzepřela osudu a hada napadla, ve snaze vyprostit první myš z jeho sevření. Běžně se druhá myš schová a snaží se nijak neprojevovat v marné naději, že si jí dravec potom nenajde. Tento chlupatý hrdina se však snažil vyprostit svého kamaráda z tlamy hada ještě dlouho poté, co první myš zahynula. Dovedl tak natolik ohromit čínské chovatelé, že se mu rozhodli darovat život a celý jeho skromný příběh již několik dní koluje světem. Sdílejte tyto fotografie i vy - na znamení úcty vůči všem opravdovým přátelům.


Vypadá to jako srdceryvné foto, kdy jeden věří v záchranu druhého ač se vystavuje sám nebezpečí. Zkušenosti chovatelů však mluví jinak, což si přečtěte níže. Zkušenost české chovatelky...

"No je to pekne ale nemyslim si ze chtela zachranit tu druhou. Mysky jsou potvurky a dokazou hada pekne pokousat. Sama stim mam zkusenosti pri krmeni me krajty. Ta nemela chut a mys ehle na ni vlezla a zacala ju okusovat. Dokonce mam foto jak se mys s krajtou cumackujou nebo vedle sebe spi."

Tak mě napadá, zda se občas v přírodě nevyskytne ten slavný fenomén, kdy v tomto případě had a myš dokáže vedle sebe žít, dokud predátora nepřepadne hlad, pak se stávají nepřáteli, něco jako Tom a Jerry. Dávalo by to smysl a navíc, tak jako v našich životech, tak i ve zvířecí říši může platit, že zatímco slabších je více a slouží vesměs jako potrava/u nás jako lidé pro tu špinavější práci, ti silnější se odhodlají i vrhnout do smrtelného nebezpečí a zkusit tak druhému zachránit život, eventuelně dokáží odolávat nástrahám běžného života lépe, než jiní a déle unikají.

Ještě dám k posouzení jiný názor...

"Takže mi všeci co tu píšete chcete říct že maso nejíte? ten had musí jíst a je to lovec a bohužel mrtvou potvavu si nevezme... a myslím si že hodit hadům živou myš je mnohem menší zlo než co dělají někteří lidi... toto je příroda a je jedno zda je volně v přírodě nebo doma v terarii a musíte ho krmit... a martine had může být taky mazel sice se sním musí jednat s respektem jelikož to neni pes ale když se mu člověk věnuje nejsou sním problémy,já krajtu měla volně puštěnou. kdo se jich bojí nebo nemá takové zvíře doma nepochopí že jsou to užasní tvorové... a martine to je potom pecka doma chovat andulky,křečky atd jelikož jsou taky v kleci a jen na ně čumíš... a bečíte tu nad tím že se myši hážou hadům ale že kvůli testem na kosmetiku a léky tyto myšky denně zařvou a ne jen myšky,to už nikdo nevidí co? myslím si že když ju had zabije je to mnohem rychlejší než když do ní v testovnách píchají injekce ze sračkama a čekají zda zdechne nebo ne..."

Co Vy na to? Pište jak se na tuhle problematiku domácího chovu díváte a nejen to...

6 veledůležitých rostlin pro naše zdraví

24. května 2013 v 15:40 | Anubides (c) |  Příroda léčí
shjshshshs

6 Vzduch čistící domácí rostliny a nejen to...

1. Bambusová palma: Odstraňuje stopy formaldehydu ve Vašem okolí a navíc je přírodním zvlhčovačem vzduchu.

2. Hadí rostlina: Absorbuje oxidy dusíku a stopy formaldehydu.

3. Palma Areca: Jedna z nejlepších čističek vzduchu a výborný, účinný zvlhčovač.

4. Pavoučí rostlina: Skvělá domácí rostlina, pohlcující stopy kysličníku uhelnatého a ostatní toxiny a jiné škodliviny. Pavoučí rostliny jsou jedny ze tří, které používá NASA pro čištění vzduchu od formaldehydu.

5. Lilie míru: Lilie míru jsou často nazývány jako "čističe všeho". Jsou často umísťovány do pokojů nebo prádelen, protože skvěle odstraňují spóry plísní. Určitě víte, že také odstraňují opět formaldehyd a trichlorethylen.

6. Gerbera Daisy: Nejen, že tyto květiny odstraňují stopy benzenu z ovzduší, ale pomáhají Vašemu spánku tím, že přes noc pohlcují oxid uhličitý, který transformují na životadárný kyslík.

Věčné téma Miloš Zeman - jediný prezident, s kterým je opravdu sranda!

24. května 2013 v 15:28 | Anubides (c) |  Anubovi Otázky
Když probíhaly poslední volby prezidenta, bylo kolem Miloše Zemana velké haló. Jeho následné vítězství a splnění snu, dostat se do čela hlavy státu a dostát oblíbenému sloganu "Zeman na Hrad" se stalo holou skutečností a mnozí zajásali, zatímco jiní plakali. Není přeci možné, jak jsem slyšel a četl, aby nový český prezident dělal ostudu národu viditelným nezájmem při jednáních v parlamentu, neustálým usínáním, breptáním apod, tak jako to uměl náš ctěný zednář Karel Schwarzenberg.

Ale když vidím jak pan řídící (Zeman) vystupuje od svého zvolení na veřejnosti, tak se sám sebe ptám, zda jde o hon médií na jeho osobu a nebo lobby nese špatně prohru pana Schwarzenberga či je Zeman vážně takový, jakého ho média prezentují. Za sebe říkám, že Miloš Zeman je jaký je, neznám ho osobně, nebudu ho soudit. Nicméně, když se podívám na všechny ty záběry z TV, foto z internetu apod. a naposledy krásný seznam Zemanových excesů u nás i v zahraničí na Centrum.cz, tak se musím smát.

Prezident má být tím, za kterým národ půjde, má být autoritou, která je tu pro nás - občany a má být ztělesněním inteligence, moudrosti a slušného chování. Jak si mám pak jako občan ČR vysvětlit jeho kymácení se při setkání s korunovačními klenoty - a neříkejte mi, že měl virózu. Je to starší člověk, i mě viróza párkrát solidně srazila k zemi, ale pane prezidente, ruku na srdce, není-li Vám dobře, nikam nejezděte, nikam nechoďte a zůstaňte doma a kulírujte se. Pak totiž v médiích vypadáte jako kořala, který jde na důležité setkání a potácíte se tam jak kdyby jste právě vylezl z taxíku po noční pařbě. Nevěřím teorii o viróze ani o alkoholu, ale má intuice na alkohol poukazuje, a proto se mírně usmívám. Korunu téhle sranda nasazuje Váš populární pád ze schodu do křesla, prý zraněný palec (tomu nevěříte ani Vy sám) a pak návštěva na Slovensku, kde jste nevěděl kudy kam a prezident Gašparovič Vás musel ručně směrovat aby jste ho vůbec následoval.

Je to trochu ostuda, prezident by měl zemi náležitě reprezentovat, ale nejsem pedant a nijak náročný a narozdíl od jiných, je s Vámi sranda a člověk se zasměje. S panem Klausem jsme se zasmáli u jeho slavné propisky, s Vámi jsme se od počátku zvolení na Hrad zasmáli již nesčetněkrát, a je jedno jak to bylo, hlavně, že jste sám sebou, a o to jde. Ostatní prudiči ať si trhnou nohou. Chtěl bych totiž vidět člověka, který si ve svém životě nikdy neutrhl nějakou ostudu.

Vy se tomu alespoň zasmějete.

Bůh s Vámi.

Karty opět nezklamaly a ukázaly, že i informace z kolektivního vědomí lidstva se dá přetavit do obrazového sdělení

22. května 2013 v 11:43 | Anubides (c) |  Má Práce
Naskytla se mi příležitost spojit výklad karet, komunikace s duchovním průvodcem a vytažením informace z kolektivního vědomí lidstva. Jedna milá osoba mě totiž požádala, abych skrze její foto učinil rozbor osobnosti. I když mám silnou intuici a stačí mi mnohdy podívat se na člověka, tak se mi povedla identifikace z fotky skrze mé smysly jen napůl. Zato po náhledu do kolektivního vědomí, resp. do duchovní knihovny jsem se trefil zcela. Posuďte sami, že karty nemusí nutně sloužit pouze pro věštění budoucnosti, ale když víte co s nimi a jak s nimi pracovat, mohou posloužit mnohem více...

Níže je tedy rozbor osobnosti a pod ním stručná odpověď dotyčné osoby...

A: Jsi mírně pověrčivá, silná osobnost, jsi romantik, pokud máš příležitost si splnit sen nebo dělat něco co tě baví, umíš se pro to hodně nadchnout a málokdy neuspěješ, většinou slavíš úspěch, jsi soustředěná, vyrovnaná a chceš aby život kolem Tebe jenom vzkvétal a rozhodně chceš mít všeho kolem sebe dostatek abys nestrádala...výhodou je že si umíš poradit v těžkých situacích celkem efektivně...ale běda jak tě někdo urazí či přímo naštve, nechtěl bych pak být vedle Tebe..

B: V tom máš pravdu.

A toto mi ukázali karty po otázce, zda je možné vytáhnout popis osoby z kolektivního vědomí lidstva pouhým náhledem na fotografii.

Proto nemusíte u mě žádat pouhý náhled do budoucna, ale třeba také rozbor osobnosti někoho, kdo Vám nesedí. Jediné, co Vám nebudu dělat je rozbor vyhlídnutého partnera, to není dovoleno.


Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px