Prosinec 2012

Obchod, kde peníze nemají žádnou hodnotu!

31. prosince 2012 v 23:45 | Anubides (c) |  Zajímavosti
Nákupní centra po celém Slovensku lákali po Vánocích na výprodeje a lákají na ně stále. Ale takové slevy, jaké najdete v jednom obchodě v Partizánské, nemá nikdo. V tomto obchodě je vše zadarmo. Nejde přitom o žádný reklamní tah. Jeho majitel si řekl, že už má plné zuby peněz a bude jen pomáhat. Blbost? Ne, první vlaštovka nesoucí označení "Nový svět" je venku.

Clive Barker: Věčné zatracení

31. prosince 2012 v 23:24 | Anubides (c) |  Knihy

Anotace
Hrdinou prvního a po zásluze slavného románu mistra hororu Clivea Barkera je zloděj a hazardní hráč Marty Strauss. Právě ho podmínečně propustili z vězení, aby se mohl stát osobním strážcem bohatého a mocného Josepha Whiteheada. Jenže Whiteheada zrovna začala pronásledovat jeho vlastní minulost, která skrývá nejedno překvapivé tajemství. Marty se ocitá v pasti mezi svým novým pánem a samotným peklem, které rozhodně nešetří hrůzami. Zbývá mu jedna poslední zoufalá hra, ve které se nehraje o nic menšího než o život...

Charaktery postav - to je asi nejsilnější stránka knihy. Poslední Evropan alias Mamoulin je krásně prokreslené Zlo, mistr iluzí a vládce nad smrtí. Polykač žiletek je zas krutý archetyp přisluhovače temnoty, ale i ostatní postavy, veskrze dobré, mají svá temná zákoutí povahy. Jde o jejich chyby, perverze, slabiny, sklony k neřestem; to vše z knihy dělá prvotřídní záležitost. Minimální počet postav vytváří v příběhu až komorní atmosféru. Na druhou stranu, chování postav občas nesedí (například jednání svatoušků v závěru knihy), a navíc zaostření na hrdiny trochu snižuje atraktivitu děje. I když milovníci špalků od Kinga si právě na tomhle smlsnou. Druhá polovina už však spíš namlsá milovníky odsýpajícího příběhu..

Barker stvořil originální Zlo, které má svou Achillovu patu, navíc zlo, které dohasíná. Je mu tedy možno vzdorovat, a navíc nemá tak černočernou barvu. Barker není v tomto románu tak velikášský a mystický jako v knihách Imajika nebo Utkaný svět a není ani tak brutálně perverzní jako v raných povídkách, ale imaginace mu přesto slouží na plné obrátky. Navíc faustovské téma zpracoval s přemírou invence.

Tak se neciťte obelstěni, Věčné zatracení vlastně skoro vůbec není o krvi. Je o propracované psychologii hlavních postav, i těch strašidelných, nebo chcete-li záporných. Motivy a jednání hrdinů sice chvílemi trochu skřípe, nic to ale nemění na tom, že čtení této knihy je úchvatným zážitkem.

Něco o autorovi....

Clive Barker se narodil roku 1952 v Liverpoolu, kde také na místní univerzitě vystudoval literaturu a filozofii. V jedenadvaceti letech se odstěhoval do Londýna a zde založil divadelní společnost The Dog Company, jejíž repertoár se skládal z jeho her, které také sám režíroval a ve kterých i hrál. Tyto hry, například The History of the Devil (Historie ďábla), Frakenstein in Love (Zamilovaný Frankenstein) nebo Colossus (Kolos) o španělském malíři Goyovi, byly později souborně vydány v knize Pandenomium.

Fantastické, erotické a horrorové motivy, které Barker ve svých divadelních hrách využíval, se brzy staly základem jeho prozaické tvorby. Poprvé je využil v prvních třech povídkových Knihách krve (The Book of Blood 1, 2 a 3) z roku 1984, které však neměly ve Velké Británii příliš velký ohlas. Teprve jejich publikování v USA a následně vydání prvního románu Damnation Game (Věčné zatracení) roku 1985 z něj udělalo známého autora.

Z důvodů své permanentní práce ve filmu se Clive Barker přestěhoval do Kalifornie, kde žije se svým partnerem fotografem Davidem Armstrongem a jeho dcerou. Kromě psaní je jeho další velkou zálibou malování obrazů, které s úspěchem vystavuje v nejrůznějších galeriích.

Ač není členem žádné církve a organizované náboženství, zejména katolický klérus, zahrnuje kritikou, pokládá se za "trochu zvláštního věřícího". Zdůrazňuje individuální chápání víry a bible, v otázce "zvláštnosti" své víry se srovnává s Williamem Blakem. Bibli popisuje jako "mohutné, vrstevnaté, bohaté, moudré, temné, nebezpečné a nejednoznačné mistrovské dílo. Je to směs drogových snů, poezie, historie, násilí a krásy. Je to nejvýznamnější zdroj porozumění a vypravěčství, s jakým jsem se kdy setkal."

==================================================================================================================

Tak jsem se právě dozvěděl, že jde vlastně o vůbec první knihu tohoto legendárního mistra hororu, což mě velice potěšilo. Je to vlastně reedice Knihu jsem totiž dostal a nijak jsem neřešil její zadní stranu a pustil se do čtení. Zatím to vypadá tak, jak se píše v anotaci a jsem zvědav, jak příběh celkově dopadne, protože vyprávění má supr atmosféru a Barker je dobrý detailista, tak snad se od něj i něčemu přiučím a podaří se mi sepsat jednou konečně neméně skvělé dílo, které zaujme hromadu lidí.

Zdroje anotací: fantasyplanet.cz a kosmas.cz

Proč se 21.12.2012 nic nestalo a neděje se nic ani teď?

31. prosince 2012 v 2:07 | Anubides (c) |  MMXII - Přechod
No a je po povyku. Tak máme 31.12.2012, konec roku je na spadnutí, poteče šampáňo a prskavky poletí z oken, ale kde jsou ty tři dny slibované tmy? Kde máme ten slibovaný blackout, zaviněný zásahem plazmy ze Slunce? Kde máme to nulové pásmo, ten viditelný pás zářivě bílé energie, kde máme evakuační lodě mimozemšťanů atd.? Nikde, že, nic se nestalo. A nebo, že by ano? Jo, stalo se, přesně jak jsem zde psal v rozhovoru s Andělem strážným. A možná jsem i přišel na to, jak funguje samovznícení člověka.

Aktuální zemětřesení ve světě! Máme mapu!

31. prosince 2012 v 1:11 | Anubides (c) |  Učíme se o: Energiích
Pokud chcete, na adrese uvedené níže můžete sledovat průběh mnoha zemětřesení, od těch nejmenšíc, po ta největší a můžete tak býti neustále v obraze. Dobrá věc pro Ty, jež zajímá aktuální stav planety Země a její "naštvanosti" nebo také "plynatosti".


Aktuálně, kdy píši tento vzkaz, je zaznamenáno zemětřesení v ČR o síle 2.2 magnitudy a v Polsku též.

Co můžeme jako lidstvo čekat v roce 2013?

31. prosince 2012 v 0:49 | Anubides (c) |  Poselství
Dovolil jsem se optat Andělů na to, co můžeme čekat v roce 2013 z duchovního světa, a tak se pojďte semnou podívat co nás jako lidstvo čeká a nemine, pokud půjdeme stejný směrem, jako doposud.

Andělé mi poslali pět karet:

Oslavy - Rovnováha - Inspirace - Záměr - Hojnost

Mimochodem, víte co mi hraje za písničku u první karty "OSLAVY"? Je to song "Heart and Soul" (Srdce a Duše) od Fullforce.

Charakteristika roku 2013: Čas na duchovní růst

Ano, tato charakteristika mi vyšla v mnoha výkladech, zde se to jen doplnilo a rozšířilo. V tento rok, pokud se chcete někam pohnout nejen profesně, vztahově, ale i duševně, dejte si záležet na osobním rozvoji. Nemusí to být nutně studie bible či esoterické knihy, ale třeba pouze cvičení k osobnímu rozvoji, třeba jak se zbavit strachu, různých bloků apod.
Tento fakt je mi předkládán duchovnem už několik dní a nezměnilo se to, čili je to tak již dáno, a je to dobře. Ale nebudeme to jen my. Učit se růst budou i zvířata a samozřejmě i planeta Země. Proto mějte úctu k Zemi a buďte k ní milý, myslím to vážně, divili by jste se, jaký efekt má láska ke květinám, obyčejné trávě, stromům apod. Zkuste si to.

Teď k tomu co vyšlo v kartách...

Rok 2013 bude rovněž rokem, kdy usmyslíme-li si záměr, který budeme chtít dotáhnout do konce, nejenže nám k tomu bude dána síla a požehnání a ještě navrch energie roku samotného, ale také si můžete být jisti, že k Vám bude plout mnoho inspirace rychleji než kdy dříve. Zpravidla, měl by to být rok větších objevů a odhalení, jako lidstvo bychom měli mít co slavit a nemyslím teď narozeniny nebo Vánoce, ale na poli vědeckém především i co se týče společnosti. Pokud záměry lidí budou mít smysl a neuškodí jiným, dočkáme se hojnosti, radosti a většího pochopení. Tento rok také ale zažijeme nepokoje a další skupiny lidí se budou probouzet a budou hlásat společenství nezávislé na majetku, a tak je to dobře, protože se jako rasa potřebujeme energeticky srovnat a opět k tomu budeme mít velkou podporu Andělů, proto se nebojte tyto boží bytosti poprosit o pomoc, vyjdou Vám vstříc a budou rádi, budete-li chtít změnit sami sebe k lepšímu.

Specialitkou pro tento rok je navíc jeden úkol, na který je klade silný důraz: Jako lidstvo se máme konečně probrat a začít se starat o naší planetu, protože neučiníme-li tak, můžeme na 100% čekat silnější přírodní katastrofy, které ač nerada, bude muset Země provést, aby si udělala na svém hřbetu pořádek, protože přecijen, i obra občas koušou záda, a tak se musí také někdy poškrábat, že :)

Takže naše cíle jsou:

1. Duchovně Růst
2. Rozvíjet mezi lidmi nezávislost na majetku
3. Dělat vše pro dobro planety
4. Vesmír bude nakloněn smysluplným projektům
5. Spolupráce s Anděly

Přeji Vám všem veleúspěšný rok 2013,
zdraví, štěstí, lásku, radost a dostatek financí
bude vážně o co stát

Dr. Anub Ides

Prosinec ve znamení pádu letadel? Znamení shůry či "náhoda"?

31. prosince 2012 v 0:23 | Anubides (c) |  Učíme se o: Životě
Prosinec 2012 měl být dle některých proroků a vizionářů měsícem katastrof, velkých nehod, agrese, válek, ale také několikadenní tmy a také transformace. Měla dokonce nastat prý apokalypsa, doslova konec světa měl oznámit Vesmíru, že Země byla smazána z mapy sluneční soustavy. Nicméně, konecsvěta se nekonal tak jak jsme si ho představovaly, zato se staly dílčí události, které jakoby konec roku 2012 zakončily svou teatrálností a vážností, které jakoby říkali "Takový byl tento rok". A skutečně, je to tak. Nečekejte zde ohlédnutí za rokem 2012, těch bude na serverech hodně, ale můžete se podívat na nenápadné souvislosti, skrze které duchovno sděluje svá poselství....

Akutní zánět průdušek, jak to probíhá

29. prosince 2012 v 18:16 | Anubides (c) |  Učíme se o: Životě
Tak Vám povím drazí přátelé, že od středy 26.12.2012 se zdánlivě neškodné nachlazení proměnilo v brutální horor a beze srandy říkám, není vůbec o co stát a chvilkama si tak říkám, zda je toto opravdu "normální nemoc", či jde o nějakou další mutaci, transformovanou do ještě horší podoby. No, každopádně v rámci esoterické ambulance sem dám rád popis průběhu nemoci, aby jste měli jakous představu a případně si mohli snadno identifikovat své začínající problémy. Já jen doufám, že jsem si spuštěním eso ambulance nespustil program a nebudou na mě duchovně testovány kdejaké nemoci, to bych asi nepřežil, no snad Andělé nejsou tací sadisti.

Umíráááám....

28. prosince 2012 v 14:24 | Anubides (c) |  Střípky z mého života
Vážení přátelé, tak je to tady. Přišla si pro mně. Přišla náhle a bez optání, z počátku měla tendenci si ze mě utahovat, v dalších dnech již přitvrdila a já jsem nyní před vstupem na onen svět. Chřipka je záludná, ale na to, že mi 2 roky nic nebylo a těšil jsem se dobrému zdraví, jako kdyby tento rok měl skončit tím, že kdo má v sobě jen špetku nějakého hnusu, tak zákonitě musí lehnout a čekat, až to samo imunita vyplivne ven. Ale nač čekat? Níže vypisuji, čím chřipku léčím a pokud máte Vy nějaký "superlék", který mě postaví rychle na nohy, sem s ním, je mi totiž opravdu na chcípnutí...

Okamurova věcná a trefná stížnost k ústavnímu soudu

27. prosince 2012 v 14:39 | Anubides (c) |  Zajímavosti
Dobrý den, zde je vyjádření senátora Tomia Okamury k dnešnímu podání ústavní stížnosti a odkaz na kompletní znění jeho ústavní stížnosti. Jestli souhlasíte, prosím sdílejte.

Téměř dvouminutový song, který dělá s lidmi divy!

25. prosince 2012 v 20:05 | Anubides (c) |  Učíme se o: Meditacích
Rozhodl jsem se pro Vás postnout velmi zajímavou věc. Jde o song, který používali Husité k motivaci svých mužů, díky kterému poráželi i papírově i početně silnější armády. Avšak hrstka husitských odvážlivců dokázala porážet davy, bez zranění a beze strachu. Ale jak? Uvnitř najdete onen kouzelný song a něco málo o husitech.

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px