Brutal Assault Festival Vol.17. 2012 - Brutální 3 dny nejen hudebně část první!

16. srpna 2012 v 5:17 | Anubides (c) |  Hudba
17.tý ročník letošního Brutal Assault je již za námi, a tak se pojďme podívat, jak se nám letošní ročník vyvedl. Jakožto nováček Vám navíc zprostředkuji nezaujatě prvotní dojmy z první návštěvy festivalu tohoto typu. A že se děli věci.
Než začnu, ještě jednou rád podotknu, že můj dosavadní festivalový seznam obsahoval pouze Benástskou Noc a Masters of Rock, čili na Brutal Assault jsem byl poprvé a o to více jsem se těšil nejen na parádní výběr kapel, ale byl jsem zvědav i na tu atmosféru, která je tam prý perfektní. Ale nejdříve pojďme na samotný příjezd a ubytování, to totiž byl těžký oříšek, hraničící místy s nervovým šílenstvím. Pokud zaznamenáte více kritiky než pochval, tak se neděste, nejsem žádný přehnaný kritik, ale mám rád, když se dodržují sliby a věci plynou tak jak mají.

PŘÍJEZD

Na cestu jsem vyrazil s kamarádem, který byl již dobře zásoben plechovkami piva, a tak mi to nedalo a počkal jsem si na pojízdný market. Usměvavá slečna dorazila obložená vším možným od baget přes tyčinky až po piva a dala mi na výběr mezi Kozlem a Plzní. Vzal jsem tedy Plzeň a nestačil se divit. 48 kč za půllitr téhle srandy mi přišlo na naše poměry hodně, proto jsem si víc nekoupil a počkal si pěkně až na prostory festivalu. Cesta proběhla v klidu, jen ten výšlap z nádraží k areálu byl celkem zmáhavý, o to víc pro někoho, kdo razil na fest přímo po noční směně. Sice jsme mohli využít festivalové taxi, ale za 100 kč jsem si radši protáhl své svalstvo, procvičil srdce a poznal kus městečka. Výtečná zpráva byla, když jsme zahnuli na kraji Josefova do uličky vedoucí k pevnosti, ve které se tísnili šikmoocí s nudlema a úsměvy od ucha k uchu a také náš skvost - stánek s rádlery. Cestou k pokladnám jsme zahlédli Paintballový stan, kde nebyla ani noha (nevím co tahle sranda má na festu za smysl), pár močících frajerů tam, kde se močit nemá a konečně pokladny. Ověřit lístek, který ani nikdo neověřoval a rovnou udělil razítko, tomu se říká rychlost, zjevně se na kontroly lístků už kašlalo, či nevím jak si to vysvětlit. Poté se nechat opáskovat jako ovce a hurá najít VIP kemp 1. Paní od pokladen nám ukázala směr do kempu někam támhle po schodech, a tak jsme je vyšli a pod svahem jsme spatřili kemp. Ale jelikož jsme hledali oplocený kemp se sektory a tento na něj nevypadal, vydali jsme se vpravo a udělali si báječnou procházku. S bágly těžkými jak prase jsme se táhli až k budoucímu místu VIP kemp 2, kde jsme nic nenašli, čeknuli jsme stany na polích, kde nás polil pocit hrůzy z toho, v jaké šíři a dálce jsou lidé schopni stanovat (a v jakém humusu) a zachvátila nás bezmocnost v tom, že pořadateli bylo u řiti instalovat jakékoliv směrovky k jednotlivým kempům.

Z jinak velmi šikovné a potřebné knížečky, kterou jsme dostali u vstupu jsme nevyčetli vůbec nic, neb mapa stála za dvě věci, a tak jsme šli zpět na start. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zkusili ten kemp, který jsme prvně zahlédli. A vida, byl to on. Jakmile jsme přišli na řadu, slečna v okénku nám s úsměvem sdělila, že i když máme včasnou registraci a máme zaplaceno, nemají pro nás místo. WTF? Co to jako má být? Kurnik Shindy zaplatil jsme ti 450kč zato, že mi zajistíš místo pro stan, tak co se jako dělo? Bylo nám sděleno, že máme vyčkat 10 minut na pána, co nás odvede do provizorního kempu 2. Paráda. Čekali jsme 45 minut, nervní, vzteklý z vedra a z toho, že se taháme s bagáží sem a tam a nikdo neni schopný cokoliv říci, hlavně, že se slečna od BA Crew dohadovala se security, kdože odvede ty mouly do druhého kempu, opravdu pozitivní tohle vidět a slyšet. Nakonec se nás nějaký mamlas v oranžovém ujal a rozhodl se nás vést tím samým svahem, který jsme úspěšně sjeli na našich lyžích s vědomím, že právě absolvujeme černou sjezdovku, ale lanovka nahoru nevede a pak tou samou cestou, kterou jsme předtím přišli. To už jsme byli na prášky. Nějaký kilometr a půl jsme pochodovali, lidi včetně nás nadávali a proklínaly Shindyho za tenhle bordel včetně mě. Nakonec jsme na místo dorazili a spatřili malou plochu pro pár stanů. Než bylo cokoliv řečeno, vidina malého prostoru donutila lidi vrhnout se po posledních místech a zabořit vlajku výpravy na ukořistěné místo. Zbytek, který zůstal za námi se uhnízdil na prázdné louce vedle ohraničeného kempu a to majitel, který byl přítomen nerozdýchal a začal řvát. Po krátké hádce a několika nadávkách směrem k security se sklidnil a nechal lidi stanovat na celé ploše. Bůhví za jakou cenu.

Po ubytku jsme si lehce odpočinuli, vstali a jali jsme se zeptat vytlemených security, zda-li budou sprchy, wc a nějaká umývárka. Prý snad ano bylo nám odpovězeno. Velmi optimistické. Neřešili jsme to a nechali jsme se překvapit a mazali jsme do areálu. U druhého vchodu proběhlo osahávání tak jak mělo a první, co jsem zaslechl od návštěvníků za námi bylo "Týýý vole, to je festival žrádla ne a ne hudby?" se smíchem odkráčeli a my museli jenom pokývat hlavou na souhlas.

Jídlo, Pití atd...

Při prohlídce areálu místo poznávání pevnosti člověka tahal nos neustále k žrádlu po okraji. A tak jsme zapluli po výměně žetonů na typické nudle a zaplnili jsme si pupky něčím, co prý vydrží v žaludku i 24 hodin. Kromě nich jsme stihli ještě během celého festu okusit skvělé Maxi palačinky, výtečný hovězí burger a naprosto bezchybnou, chuťově luxusní libanonskou stravu v čele s chuťově zničujícím Kafta Burgerem, který u mě neměl konkurenci i přesto, že do burgeru měl daleko. Co se pití týče, letos prý změna na pivo Budvar. Fajn. Já ho moc nemusím, ale špatné pivo to není. Nicméně, má výtka míří k absenci limonád (pokud jsme je nenašel, beru zpět!). Hledali jsme totiž stánky, kde by měli malinovku, Kofolu, Colu, Fantu apod. Nikde nic. Jen Pivo, Red Bull a kořalka a jeden den měl Kafka jakousi Colu, ale toť vše.

Ale abych nezapomněl, tak parádní stánek bylo Kafé Kafka, naprosto úžasná věc. Sice dělali Latte do malého kelímku a za dva žetony, což je teda přehnaná cena za poloviční Lattéčko, ale to nemění nic na tom, že to byl jediný rozumný "podnik", kde se dalo slušně kafovat, měli tu i sodovku a čaj s bylinkami z babiččiny zahrádky a prý i dobrou čokoládu. Luxus. Příště více takových na festival, pivo není všechno. Nedělní ráno mě naopak potěšil kávový stánek vedle Budvar stanu, který měl moc dobré koblížky a čaj za rozumnou cenu.

A mohli by jste pouvažovat nad Rádlery. Od Zlatopramenu mají skvělou chuť, protože pardon, ale kupovat si za žeton a půl ušmudlanou plechovčičku Sommersbyho, to ne, děkujeme.

Hygiena

Co se týče toalet, to je kapitola sama o sobě. To, že o Toiky se staráte stylem, že přijede hovnocuc a chlápek toiky vystříká hadicí s vodou, to je šílenost, protože pak jsou toiky úplně k nepoužití, ba co víc, po úklidu proudem vody zůstává vyplavených více bakterií než normálně (přemýšlejte prosím!). Raději doplňujte toaleťáky pravidelně, což nejen Vám dělá mistrosvký problém. Pak jsme zde měli luxusní wc, které jsem využil jen jednou, ale zato to byla zkušenost k posrání. Velkým mínusem bylo čekání. Za 45 minut člověka přejde nejen ona potřeba, ale i nálada a ten týpek, co vybírá žetony se ještě diví, že nám to trvá tak dlouho. No jistě, za 45 minut i více to člověka tak trochu přejde necitové. Ba co víc, stát na wc hodinu od 1 ráno do 2, kdy je zavíračka wc a pak slyšet, že už se na Vás nedostane řada, protože prostě zavíráme, tak pardon, ale tohle je těžký průser. Pokud je dotyčný člověk líný otevřít hubu půlhodiny před koncem a říct, že zavíráme, tak je někde něco špatně. O to víc, pokud není NIKDE uvedena otevírací doba. Můžete být rádi, že se nikdo z přítomných nenaštval a jednu hlídači nelísknul. Posledním bodem je drzost účtovat jeden žeton za luxusní wc, které ani luxusní není, protože se v něm protočí mrtě lidí a je uvnitř zabahněné a mokré, čili bych čekal za ty peníze nějakou údržbu, sorry, ale je to tak. Nejsem sám, kdo si to myslí. Pak byla cena sražena na půlžeton, zřejmě poté, co jste dost vybrali. Půlžeton je super cena, ale žeton je příliš.

Umývárky - jen jedny na celý fest? Děláte si srandu? Neco Vám k tomu povím. Druhý den nám do VIP kempu 2 přivezli jakási polofunkční šlapací umyvadla, z kterých sotva tekla voda, ba co víc, ta voda obsahovala nějaké mýdlo či snad recyklovanou zubní pastu z předešlého mytí, nevím, ale byl to humus. Jako kompenzaci nabídl BA 5 žetonů zdarma a 2 litry vody za 20kč! Užitková voda z kohoutku za dvacku, nádhera. To do háje nemůžete těm lidem dát vodu zdarma, kor když je z kohoutku, v petce a u kempu nejsou ani sprchy, ani umývárky? Další drzost, kterou jsme fakt nechápali. V tomto mě přijde, že si pořadatel myslí, že jsou fandové BA zásadně prasata. Co na tom, že jediné sprchy pro celý fest fungovaly sporadicky a teplá netekla.

Areál

Co se týče areálu, chybělo mi jakékoliv značení cest, směrovky k jednotlivým kempům, sprchám atd. Taktéž nějaké osvětlení cest do kempů, alespoň do nich by neuškodilo, je to tak těžké? Dokážete si vůbec představit, kdyby pořádně zapršelo? Jak by vypadaly ty svahy, které jsme měli zdolávat dolů na lyžích a nahoru pomocí lanovky či cepínů? Na webu není nic o horolezectví a lyžování. Ty svahy jsou nebezpečný, stejně jako to nechat lidi jít lesem PO TMĚ někam do provizorního kempu, kde vstup do něj vede přes jakési houští, kde je to o zlomení nohy či podvrtnutí kotníku.

Jinak, co se týče výzdoby areálu, ta byla super, rozmístění stánků rovněž, toiek všude dost, skoro nulový bordel díky vratným kelímkům /supr nápad/ a možnost si koupit cigarety, či si odpočinout a sledovat TV s přenosem koncertu. A také skvělá security, která měla vždy výbornou náladu a u vchodu vtipkovala, to se vidí málokde. Jediné, co bych vytkl jsou ty ostré kameny před hlavní stage, nejsou dvakrát příjemné, kor když Vám jdou čtyři oblíbené kapely po sobě.

Poslední věc se týká úschoven. Já chápu, že se v úschovně u vchodu nabíjejí telefony, ale není slovo "Úschovna" od slova uschovat něco? Pak mi vysvětlete, proč jsou na celý festival jen DVĚ úschovny? Proč na Masters of Rock jedna úschovna dokáže zvládnout jakýkoliv požadavek, nikdy jsme tam neměli problém a zde je problém pojmout více bagáže? Byli jsme odesláni s bagáží do úschovny u VIP kempu 1 a tam místo bylo. Ale proč tam? Opět z toho strmého svahu s těžkými bágly a doufáním, že to s Váma nešvihne a Vy se nezkutálíte dolů. Slušelo by se na ty svahy zhotovit dřevěné shody, jaké vedou od pokladen na kopec. Personál byl jinak ochotný, nicméně, co když si budu chtít schovat batoh s baterkou a pláštěnkou či mikinou do úschovny, ta bude plná, tak mám běžet do vip kempu 1? Asi blbost, že. To dřív zmoknu než tam doběhnu.

Co se mi líbilo: Vratné kelímky, Kafé Kafka, výzdoba, PUB, security, jídlo, klubová scéna.
Co se naopak nelíbilo: Ignorance hygieny, množství nebezpečných míst v areálu, nijak nezajištěných, kiks s VIP kempem, nedodržení slibu ohledně rezervace místa v kempu, drahé luxusní wc, zvuk.

A na závěr perlička: Víte co nejvíc naštve? Když jdete navštívit Budvar club stage a spatříte svůj kemp, který dělil plot a brána od celého areálu. No není to provokace? VIP kemp a obcházíme areál jak idioti, nebezpečnou cestou, místo toho, aby se zhotovil jeden vstup i z tohoto kempu? Prostě provokace, nic víc.

Výše zmíněnou kritiku prosím neberte špatně, jde pouze o podněty ke zlepšení komfortu fanoušků. Letos prý byla nejvyšší návštěvnost, prý se dalo do kempů registrovat i po termínu, takže vznikl chaos atd. V příští části si dám práci se stručnými dojmy z kapel, které jsem viděl po celé tři dny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám letošní ročník BA líbil?

Fantastický! Příští rok zase! 75% (27)
Dobrý! 8.3% (3)
V pohodě! 2.8% (1)
Šlo to! 8.3% (3)
Nic moc! 0% (0)
Jsem zklamán! 2.8% (1)
Už tam nepojedu! 2.8% (1)

Komentáře

1 Widl Widl | 17. srpna 2012 v 22:30 | Reagovat

A teď si vezmi, že můj první ročník převážně celej propršel, to byla klouzačka do kempu. A největší humus dole ve VIP, kde to byl jeden bazén vody :D Od tý doby stanuju vždycky až vzadu ve vojenským prostoru na kopci "v humusu". Je tam relativní klídek od hovnařů, stan po dešti neplave a mám to blíž ke druhému východu. Řešit sprchy, když to máš pár metrů do Metuje nebo do Labe? Voda tam není vůbec špatná, vřele doporučuju :)

2 Anub Anub | 17. srpna 2012 v 23:08 | Reagovat

Oooh, tak díky za tip. Sice jsme se tak nějak už rozhodli, že si zamluvíme na příště nějaký penzion či hotelík, ale tak uvidíme :) Není to jen o mě :D Ale jako nováčci jsme byli fakt v šoku, bo na Masters nevidíš to, co tady, co se ubytka týče :)

3 Widl Widl | 18. srpna 2012 v 11:49 | Reagovat

Co se ubytování týče, tak zařizuj buď hoooodně dopředu intr od učiliště, nebo můžu s klidným svědomím doporučit Penzion Expanze. Je to sice trochu dál, ale mají to moc prima lidi a skvěle tam vaří, chodíme tam na obědy ;-)

http://www.penzionexpanze.cz/cs/

4 jana jana | 10. září 2012 v 21:50 | Reagovat

je to fesťák ne promenáda..

5 Anub Anub | Web | 10. září 2012 v 23:58 | Reagovat

Jana - I festák může mít úroveň :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px