Brutal Assault Festival Vol.17. 2012 - Brutální 3 dny nejen hudebně část první!

16. srpna 2012 v 5:17 | Anubides (c) |  Hudba
17.tý ročník letošního Brutal Assault je již za námi, a tak se pojďme podívat, jak se nám letošní ročník vyvedl. Jakožto nováček Vám navíc zprostředkuji nezaujatě prvotní dojmy z první návštěvy festivalu tohoto typu. A že se děli věci.
Než začnu, ještě jednou rád podotknu, že můj dosavadní festivalový seznam obsahoval pouze Benástskou Noc a Masters of Rock, čili na Brutal Assault jsem byl poprvé a o to více jsem se těšil nejen na parádní výběr kapel, ale byl jsem zvědav i na tu atmosféru, která je tam prý perfektní. Ale nejdříve pojďme na samotný příjezd a ubytování, to totiž byl těžký oříšek, hraničící místy s nervovým šílenstvím. Pokud zaznamenáte více kritiky než pochval, tak se neděste, nejsem žádný přehnaný kritik, ale mám rád, když se dodržují sliby a věci plynou tak jak mají.

PŘÍJEZD

Na cestu jsem vyrazil s kamarádem, který byl již dobře zásoben plechovkami piva, a tak mi to nedalo a počkal jsem si na pojízdný market. Usměvavá slečna dorazila obložená vším možným od baget přes tyčinky až po piva a dala mi na výběr mezi Kozlem a Plzní. Vzal jsem tedy Plzeň a nestačil se divit. 48 kč za půllitr téhle srandy mi přišlo na naše poměry hodně, proto jsem si víc nekoupil a počkal si pěkně až na prostory festivalu. Cesta proběhla v klidu, jen ten výšlap z nádraží k areálu byl celkem zmáhavý, o to víc pro někoho, kdo razil na fest přímo po noční směně. Sice jsme mohli využít festivalové taxi, ale za 100 kč jsem si radši protáhl své svalstvo, procvičil srdce a poznal kus městečka. Výtečná zpráva byla, když jsme zahnuli na kraji Josefova do uličky vedoucí k pevnosti, ve které se tísnili šikmoocí s nudlema a úsměvy od ucha k uchu a také náš skvost - stánek s rádlery. Cestou k pokladnám jsme zahlédli Paintballový stan, kde nebyla ani noha (nevím co tahle sranda má na festu za smysl), pár močících frajerů tam, kde se močit nemá a konečně pokladny. Ověřit lístek, který ani nikdo neověřoval a rovnou udělil razítko, tomu se říká rychlost, zjevně se na kontroly lístků už kašlalo, či nevím jak si to vysvětlit. Poté se nechat opáskovat jako ovce a hurá najít VIP kemp 1. Paní od pokladen nám ukázala směr do kempu někam támhle po schodech, a tak jsme je vyšli a pod svahem jsme spatřili kemp. Ale jelikož jsme hledali oplocený kemp se sektory a tento na něj nevypadal, vydali jsme se vpravo a udělali si báječnou procházku. S bágly těžkými jak prase jsme se táhli až k budoucímu místu VIP kemp 2, kde jsme nic nenašli, čeknuli jsme stany na polích, kde nás polil pocit hrůzy z toho, v jaké šíři a dálce jsou lidé schopni stanovat (a v jakém humusu) a zachvátila nás bezmocnost v tom, že pořadateli bylo u řiti instalovat jakékoliv směrovky k jednotlivým kempům.

Z jinak velmi šikovné a potřebné knížečky, kterou jsme dostali u vstupu jsme nevyčetli vůbec nic, neb mapa stála za dvě věci, a tak jsme šli zpět na start. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zkusili ten kemp, který jsme prvně zahlédli. A vida, byl to on. Jakmile jsme přišli na řadu, slečna v okénku nám s úsměvem sdělila, že i když máme včasnou registraci a máme zaplaceno, nemají pro nás místo. WTF? Co to jako má být? Kurnik Shindy zaplatil jsme ti 450kč zato, že mi zajistíš místo pro stan, tak co se jako dělo? Bylo nám sděleno, že máme vyčkat 10 minut na pána, co nás odvede do provizorního kempu 2. Paráda. Čekali jsme 45 minut, nervní, vzteklý z vedra a z toho, že se taháme s bagáží sem a tam a nikdo neni schopný cokoliv říci, hlavně, že se slečna od BA Crew dohadovala se security, kdože odvede ty mouly do druhého kempu, opravdu pozitivní tohle vidět a slyšet. Nakonec se nás nějaký mamlas v oranžovém ujal a rozhodl se nás vést tím samým svahem, který jsme úspěšně sjeli na našich lyžích s vědomím, že právě absolvujeme černou sjezdovku, ale lanovka nahoru nevede a pak tou samou cestou, kterou jsme předtím přišli. To už jsme byli na prášky. Nějaký kilometr a půl jsme pochodovali, lidi včetně nás nadávali a proklínaly Shindyho za tenhle bordel včetně mě. Nakonec jsme na místo dorazili a spatřili malou plochu pro pár stanů. Než bylo cokoliv řečeno, vidina malého prostoru donutila lidi vrhnout se po posledních místech a zabořit vlajku výpravy na ukořistěné místo. Zbytek, který zůstal za námi se uhnízdil na prázdné louce vedle ohraničeného kempu a to majitel, který byl přítomen nerozdýchal a začal řvát. Po krátké hádce a několika nadávkách směrem k security se sklidnil a nechal lidi stanovat na celé ploše. Bůhví za jakou cenu.

Po ubytku jsme si lehce odpočinuli, vstali a jali jsme se zeptat vytlemených security, zda-li budou sprchy, wc a nějaká umývárka. Prý snad ano bylo nám odpovězeno. Velmi optimistické. Neřešili jsme to a nechali jsme se překvapit a mazali jsme do areálu. U druhého vchodu proběhlo osahávání tak jak mělo a první, co jsem zaslechl od návštěvníků za námi bylo "Týýý vole, to je festival žrádla ne a ne hudby?" se smíchem odkráčeli a my museli jenom pokývat hlavou na souhlas.

Jídlo, Pití atd...

Při prohlídce areálu místo poznávání pevnosti člověka tahal nos neustále k žrádlu po okraji. A tak jsme zapluli po výměně žetonů na typické nudle a zaplnili jsme si pupky něčím, co prý vydrží v žaludku i 24 hodin. Kromě nich jsme stihli ještě během celého festu okusit skvělé Maxi palačinky, výtečný hovězí burger a naprosto bezchybnou, chuťově luxusní libanonskou stravu v čele s chuťově zničujícím Kafta Burgerem, který u mě neměl konkurenci i přesto, že do burgeru měl daleko. Co se pití týče, letos prý změna na pivo Budvar. Fajn. Já ho moc nemusím, ale špatné pivo to není. Nicméně, má výtka míří k absenci limonád (pokud jsme je nenašel, beru zpět!). Hledali jsme totiž stánky, kde by měli malinovku, Kofolu, Colu, Fantu apod. Nikde nic. Jen Pivo, Red Bull a kořalka a jeden den měl Kafka jakousi Colu, ale toť vše.

Ale abych nezapomněl, tak parádní stánek bylo Kafé Kafka, naprosto úžasná věc. Sice dělali Latte do malého kelímku a za dva žetony, což je teda přehnaná cena za poloviční Lattéčko, ale to nemění nic na tom, že to byl jediný rozumný "podnik", kde se dalo slušně kafovat, měli tu i sodovku a čaj s bylinkami z babiččiny zahrádky a prý i dobrou čokoládu. Luxus. Příště více takových na festival, pivo není všechno. Nedělní ráno mě naopak potěšil kávový stánek vedle Budvar stanu, který měl moc dobré koblížky a čaj za rozumnou cenu.

A mohli by jste pouvažovat nad Rádlery. Od Zlatopramenu mají skvělou chuť, protože pardon, ale kupovat si za žeton a půl ušmudlanou plechovčičku Sommersbyho, to ne, děkujeme.

Hygiena

Co se týče toalet, to je kapitola sama o sobě. To, že o Toiky se staráte stylem, že přijede hovnocuc a chlápek toiky vystříká hadicí s vodou, to je šílenost, protože pak jsou toiky úplně k nepoužití, ba co víc, po úklidu proudem vody zůstává vyplavených více bakterií než normálně (přemýšlejte prosím!). Raději doplňujte toaleťáky pravidelně, což nejen Vám dělá mistrosvký problém. Pak jsme zde měli luxusní wc, které jsem využil jen jednou, ale zato to byla zkušenost k posrání. Velkým mínusem bylo čekání. Za 45 minut člověka přejde nejen ona potřeba, ale i nálada a ten týpek, co vybírá žetony se ještě diví, že nám to trvá tak dlouho. No jistě, za 45 minut i více to člověka tak trochu přejde necitové. Ba co víc, stát na wc hodinu od 1 ráno do 2, kdy je zavíračka wc a pak slyšet, že už se na Vás nedostane řada, protože prostě zavíráme, tak pardon, ale tohle je těžký průser. Pokud je dotyčný člověk líný otevřít hubu půlhodiny před koncem a říct, že zavíráme, tak je někde něco špatně. O to víc, pokud není NIKDE uvedena otevírací doba. Můžete být rádi, že se nikdo z přítomných nenaštval a jednu hlídači nelísknul. Posledním bodem je drzost účtovat jeden žeton za luxusní wc, které ani luxusní není, protože se v něm protočí mrtě lidí a je uvnitř zabahněné a mokré, čili bych čekal za ty peníze nějakou údržbu, sorry, ale je to tak. Nejsem sám, kdo si to myslí. Pak byla cena sražena na půlžeton, zřejmě poté, co jste dost vybrali. Půlžeton je super cena, ale žeton je příliš.

Umývárky - jen jedny na celý fest? Děláte si srandu? Neco Vám k tomu povím. Druhý den nám do VIP kempu 2 přivezli jakási polofunkční šlapací umyvadla, z kterých sotva tekla voda, ba co víc, ta voda obsahovala nějaké mýdlo či snad recyklovanou zubní pastu z předešlého mytí, nevím, ale byl to humus. Jako kompenzaci nabídl BA 5 žetonů zdarma a 2 litry vody za 20kč! Užitková voda z kohoutku za dvacku, nádhera. To do háje nemůžete těm lidem dát vodu zdarma, kor když je z kohoutku, v petce a u kempu nejsou ani sprchy, ani umývárky? Další drzost, kterou jsme fakt nechápali. V tomto mě přijde, že si pořadatel myslí, že jsou fandové BA zásadně prasata. Co na tom, že jediné sprchy pro celý fest fungovaly sporadicky a teplá netekla.

Areál

Co se týče areálu, chybělo mi jakékoliv značení cest, směrovky k jednotlivým kempům, sprchám atd. Taktéž nějaké osvětlení cest do kempů, alespoň do nich by neuškodilo, je to tak těžké? Dokážete si vůbec představit, kdyby pořádně zapršelo? Jak by vypadaly ty svahy, které jsme měli zdolávat dolů na lyžích a nahoru pomocí lanovky či cepínů? Na webu není nic o horolezectví a lyžování. Ty svahy jsou nebezpečný, stejně jako to nechat lidi jít lesem PO TMĚ někam do provizorního kempu, kde vstup do něj vede přes jakési houští, kde je to o zlomení nohy či podvrtnutí kotníku.

Jinak, co se týče výzdoby areálu, ta byla super, rozmístění stánků rovněž, toiek všude dost, skoro nulový bordel díky vratným kelímkům /supr nápad/ a možnost si koupit cigarety, či si odpočinout a sledovat TV s přenosem koncertu. A také skvělá security, která měla vždy výbornou náladu a u vchodu vtipkovala, to se vidí málokde. Jediné, co bych vytkl jsou ty ostré kameny před hlavní stage, nejsou dvakrát příjemné, kor když Vám jdou čtyři oblíbené kapely po sobě.

Poslední věc se týká úschoven. Já chápu, že se v úschovně u vchodu nabíjejí telefony, ale není slovo "Úschovna" od slova uschovat něco? Pak mi vysvětlete, proč jsou na celý festival jen DVĚ úschovny? Proč na Masters of Rock jedna úschovna dokáže zvládnout jakýkoliv požadavek, nikdy jsme tam neměli problém a zde je problém pojmout více bagáže? Byli jsme odesláni s bagáží do úschovny u VIP kempu 1 a tam místo bylo. Ale proč tam? Opět z toho strmého svahu s těžkými bágly a doufáním, že to s Váma nešvihne a Vy se nezkutálíte dolů. Slušelo by se na ty svahy zhotovit dřevěné shody, jaké vedou od pokladen na kopec. Personál byl jinak ochotný, nicméně, co když si budu chtít schovat batoh s baterkou a pláštěnkou či mikinou do úschovny, ta bude plná, tak mám běžet do vip kempu 1? Asi blbost, že. To dřív zmoknu než tam doběhnu.

Co se mi líbilo: Vratné kelímky, Kafé Kafka, výzdoba, PUB, security, jídlo, klubová scéna.
Co se naopak nelíbilo: Ignorance hygieny, množství nebezpečných míst v areálu, nijak nezajištěných, kiks s VIP kempem, nedodržení slibu ohledně rezervace místa v kempu, drahé luxusní wc, zvuk.

A na závěr perlička: Víte co nejvíc naštve? Když jdete navštívit Budvar club stage a spatříte svůj kemp, který dělil plot a brána od celého areálu. No není to provokace? VIP kemp a obcházíme areál jak idioti, nebezpečnou cestou, místo toho, aby se zhotovil jeden vstup i z tohoto kempu? Prostě provokace, nic víc.

Výše zmíněnou kritiku prosím neberte špatně, jde pouze o podněty ke zlepšení komfortu fanoušků. Letos prý byla nejvyšší návštěvnost, prý se dalo do kempů registrovat i po termínu, takže vznikl chaos atd. V příští části si dám práci se stručnými dojmy z kapel, které jsem viděl po celé tři dny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám letošní ročník BA líbil?

Fantastický! Příští rok zase! 75.7% (28)
Dobrý! 8.1% (3)
V pohodě! 2.7% (1)
Šlo to! 8.1% (3)
Nic moc! 0% (0)
Jsem zklamán! 2.7% (1)
Už tam nepojedu! 2.7% (1)

Komentáře

1 Widl Widl | 17. srpna 2012 v 22:30 | Reagovat

A teď si vezmi, že můj první ročník převážně celej propršel, to byla klouzačka do kempu. A největší humus dole ve VIP, kde to byl jeden bazén vody :D Od tý doby stanuju vždycky až vzadu ve vojenským prostoru na kopci "v humusu". Je tam relativní klídek od hovnařů, stan po dešti neplave a mám to blíž ke druhému východu. Řešit sprchy, když to máš pár metrů do Metuje nebo do Labe? Voda tam není vůbec špatná, vřele doporučuju :)

2 Anub Anub | 17. srpna 2012 v 23:08 | Reagovat

Oooh, tak díky za tip. Sice jsme se tak nějak už rozhodli, že si zamluvíme na příště nějaký penzion či hotelík, ale tak uvidíme :) Není to jen o mě :D Ale jako nováčci jsme byli fakt v šoku, bo na Masters nevidíš to, co tady, co se ubytka týče :)

3 Widl Widl | 18. srpna 2012 v 11:49 | Reagovat

Co se ubytování týče, tak zařizuj buď hoooodně dopředu intr od učiliště, nebo můžu s klidným svědomím doporučit Penzion Expanze. Je to sice trochu dál, ale mají to moc prima lidi a skvěle tam vaří, chodíme tam na obědy ;-)

http://www.penzionexpanze.cz/cs/

4 jana jana | 10. září 2012 v 21:50 | Reagovat

je to fesťák ne promenáda..

5 Anub Anub | Web | 10. září 2012 v 23:58 | Reagovat

Jana - I festák může mít úroveň :)

6 Ivanvot Ivanvot | E-mail | Web | 1. února 2018 v 13:04 | Reagovat

canadianpharmaciesbnt.com
online pharmacy without prescription

7 HCSchuhSt HCSchuhSt | E-mail | Web | 6. února 2018 v 15:54 | Reagovat

herb viagra price

<a href="http://viagramestiksoss.com/">viagra from canada</a>

viagra kaufen expressversand

<a href=http://viagramestiksoss.com/>viagra from canada</a>

8 Lelandglimi Lelandglimi | E-mail | Web | 7. února 2018 v 19:42 | Reagovat

Hey! Would you mind if I share your blog with my zynga group? There's a lot of folks that I think would really appreciate your content. Please let me know. Cheers
<a href=http://viagraoblue.com/>viagra for women over 50</a>

9 Lelandglimi Lelandglimi | E-mail | Web | 8. února 2018 v 7:42 | Reagovat

Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I am gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!
<a href=http://viagraoblue.com/>over the counter viagra</a>

10 Lelandglimi Lelandglimi | E-mail | Web | 10. února 2018 v 21:26 | Reagovat

I have read so many articles on the topic of the blogger lovers except this post is in fact a pleasant piece of writing, keep it up.
<a href=http://levitravdnh.com/>levitra</a>

11 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 13. března 2018 v 0:52 | Reagovat

cialis canadian pharmacy reviews

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">generic cialis online</a>
viagra for sale canadian pharmacy

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>online cialis</a>

12 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 13. března 2018 v 5:09 | Reagovat

cialis no prescription canadian pharmacy

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">generic cialis online</a>
canadian health care mall viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian cialis</a>

13 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 16. března 2018 v 1:06 | Reagovat

buy cialis canadian pharmacy

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">cheap cialis online</a>
canadian brand name viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>cheap cialis online</a>

14 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 16. března 2018 v 16:02 | Reagovat

cialis online canadian

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">generic cialis online</a>
canadian pfizer viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>cheap cialis online</a>

15 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 18. března 2018 v 17:09 | Reagovat

canadian rx cialis viagra trial

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">online cialis</a>
canadian pfizer viagra 100mg

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian cialis 5mg</a>

16 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 18. března 2018 v 22:44 | Reagovat

buy cialis online canadian

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian cialis 5mg</a>
canadian health care mall viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>generic cialis online</a>

17 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 19. března 2018 v 19:05 | Reagovat

cialis my canadian pharcharmy

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">buy generic cialis</a>
viagra from canadian online pharmacies

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian viagra prices</a>

18 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 19. března 2018 v 23:07 | Reagovat

cialis online canadian no prescription

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">buy canadian cialis</a>
canadian pharmacy pfizer viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian viagra prices</a>

19 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 20. března 2018 v 20:32 | Reagovat

canadian pharmacy cialis and viagra

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian cialis</a>
canadian viagra pharmacy online

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>vendita cialis generico in contrassegno
</a>

20 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 20. března 2018 v 22:59 | Reagovat

best cialis online canadian pharmacy

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">buy generic cialis</a>
canadian pharmacuticals generic viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian cialis sales</a>

21 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 21. března 2018 v 6:00 | Reagovat

canadian pharmacy cialis paypal

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian cialis sales</a>
canadian pharmasuticals viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>buy canadian cialis</a>

22 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 21. března 2018 v 10:03 | Reagovat

canadian pharmacy cialis daily use

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">assuefazione al cialis
</a>
canadian original viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>cialis cheap</a>

23 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 21. března 2018 v 14:22 | Reagovat

daily cialis canadian pharmacy

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian cialis sales</a>
canadian vancouver viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>online cialis</a>

24 GFASchuhSt GFASchuhSt | E-mail | Web | 21. března 2018 v 16:35 | Reagovat

buy canadian cialis by paypal

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian cialis 5mg</a>
viagra online canadian no prescription

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>cialis out of date
</a>

25 DCAvqwhSt DCAvqwhSt | E-mail | Web | 23. března 2018 v 4:26 | Reagovat

viagra cheap canadian pharmacy

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra prices</a>
canadian viagra online order

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian viagra prices</a>

26 DCAvqwhSt DCAvqwhSt | E-mail | Web | 23. března 2018 v 14:56 | Reagovat

buy viagra online canadian pharmacy

<a href="http://viagramestiksoss.com/">generic viagra online</a>
canadian viagra pay by check

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian viagra sales</a>

27 AGZvqrhKl AGZvqrhKl | E-mail | Web | 23. března 2018 v 23:44 | Reagovat

Thank you. Terrific information.
www canadian pharcharmy <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">canadian pharmacies online</a>
cheap viagra canadian pharmacies <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>online pharmacies canada</a>

28 AGZvqrhKl AGZvqrhKl | E-mail | Web | 24. března 2018 v 6:06 | Reagovat

You said it very well..
crestor canadian price <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">online pharmacies canada</a>
canadian pharmacy no prescription lipitor <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>canadian pharmacy</a>

29 AGZvqrhKl AGZvqrhKl | E-mail | Web | 24. března 2018 v 23:29 | Reagovat

Terrific info. Appreciate it!
canadian pharmacy windsor <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">online pharmacies canada</a>
generic viagra canadian <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>canadian pharmacies</a>

30 AGZvqrhKl AGZvqrhKl | E-mail | Web | 25. března 2018 v 12:31 | Reagovat

Tips effectively used!!
order tylenol from canadian pharmacy <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">canadian pharmacies shipping to usa</a>
buy canadian steroids <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>online pharmacies canada</a>

31 AGZvqrhKl AGZvqrhKl | E-mail | Web | 25. března 2018 v 14:27 | Reagovat

Wonderful material. Thanks a lot!
canadian online pharmacy adderall xr <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">canadian pharmacies</a>
canadian online pharmacy sildenafil <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>canadian pharmacies shipping to usa</a>

32 AGZvqrhKl AGZvqrhKl | E-mail | Web | 25. března 2018 v 18:28 | Reagovat

Very well spoken genuinely! !
canadian pharmacies for hydrocodone <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">canadian pharmacy</a>
vipps canadian pharmacy reviews <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>canadian pharmacy</a>

33 ZKLvqrhhocK ZKLvqrhhocK | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 0:15 | Reagovat

Perfectly expressed truly! .
kamagra 100 mg uputstvo <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">kamagra shop</a>
when will kamagra become legal here <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>super kamagra</a>

34 ZKLvqrhhocK ZKLvqrhhocK | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 3:10 | Reagovat

Tips nicely considered.!
kamagra gold heureka <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">kamagra shop deutschland</a>
lovegra pink kamagra <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra jelly</a>

35 stushJakalbut stushJakalbut | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 14:27 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>buy generic viagra</a>
cheap viagra  http://viagraskf.com/ generic viagra 100mg

36 stushJakalbut stushJakalbut | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 15:55 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra ohne rezept auf rechnung</a>
cheap viagra  http://viagraskf.com/ generic viagra

37 stushJakalbut stushJakalbut | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 16:38 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>generic viagra</a>
viagra on line no prec  http://viagraskf.com/ online viagra

38 stushJakalbut stushJakalbut | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 18:53 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra ohne rezept auf rechnung</a>
buy viagra  http://viagraskf.com/ viagra ohne rezept aus deutschland

39 ZKLvqrhhocK ZKLvqrhhocK | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 20:01 | Reagovat

This is nicely put. !
kamagra 100mg oral jelly mercadolibre <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">カマグラ100</a>
buy kamagra on line <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra binnen 24 uur geleverd</a>

40 stushJakalbut stushJakalbut | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 21:51 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>pharmacy</a>
generic viagra prices  http://viagraskf.com/ viagra ohne rezept auf rechnung

41 stushJakalbut stushJakalbut | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 22:41 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra samples</a>
generic viagra prices  http://viagraskf.com/ viagra generic

42 ZKLvqrhhocK ZKLvqrhhocK | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 20:43 | Reagovat

Whoa quite a lot of amazing knowledge.
kamagra oral jelly en france <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">カマグラカマグラゴールド</a>
cheapest us kamagra <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra bestellen</a>

43 ZKLvqrhhocK ZKLvqrhhocK | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 2:25 | Reagovat

Kudos, Plenty of postings.

kamagra user reviews <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">kamagra online</a>
kamagra 100 mg verschreibungspflichtig <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra uk</a>

44 SIAvqrhpr SIAvqrhpr | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 14:49 | Reagovat

You revealed that terrifically.
<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">online pharmacies canada </a>
<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian pharmacies online</a>

45 SIAvqrhpr SIAvqrhpr | E-mail | Web | 10. dubna 2018 v 3:46 | Reagovat

Cheers! Loads of content.

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian pharmacies shipping to usa</a>
<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>online pharmacies canada </a>

46 ZKLvqrhhocK ZKLvqrhhocK | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 11:17 | Reagovat

Truly tons of useful data.
kamagra 100mg jelly review <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">super kamagra</a>
kamagra chewable tablets <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra 100 mg</a>

47 ZKLvqrhhocK ZKLvqrhhocK | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 18:34 | Reagovat

Good stuff. Appreciate it.
kamagra 100 dzialanie <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">kamagra shop</a>
kamagra oral jelly dosage instructions <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra binnen 24 uur geleverd</a>

48 ZKLvqrhhocK ZKLvqrhhocK | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 23:24 | Reagovat

You actually expressed this well!
super kamagra pret <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">カマグラカマグラゴールド</a>
most reputable place to buy kamagra jelly <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra uk</a>

49 AVAvqwhSt AVAvqwhSt | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 2:03 | Reagovat

canadian pharmacy for womans viagra

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra 5mg</a>
canadian cost of viagra

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian viagra sales</a>

50 AVAvqwhSt AVAvqwhSt | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 16:37 | Reagovat

canadian pharcharmy online viagra

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra 5mg</a>
canadian viagra without prescription

<a href=http://viagramestiksoss.com/>generic viagra online</a>

51 AVAvqwhSt AVAvqwhSt | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 2:28 | Reagovat

viagra for canadians

<a href="http://viagramestiksoss.com/">cheap viagra online</a>
canadian viagra uk

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian viagra</a>

52 FRTaswhSt FRTaswhSt | E-mail | Web | 10. května 2018 v 9:51 | Reagovat

yoga for erectile dysfunction
<a href=http://edpilsmystery.com/>best erectile dysfunction pills</a>
which erectile dysfunction pill is best
<a href="http://edpilsmystery.com/">best drugs for ed</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px