Tahle knižní postava je fakt jasná!

27. listopadu 2011 v 12:36 | Anubides (c) |  Téma týdne
Opravdu zvláštní téma týdne. Už tu bylo leccos, ale u tohoto jsem celý týden neměl zdání, co jako mám na to napsat. Každý píše své nej postavy z knih, já tomu vezmu trochu jinak a předhodim Vám stručně nejoblíbenější knižní postavu mého života. Nenechte se zmást podobností předchozí věty, kde si "na oko" protiřečím, klíč najdete uvnitř článku.Začalo to jednoho krásného dne...jak typické. Ta postava byla již od dětství šťastná. Měla co chtěla, když náhodou nedostala, co si přála, vztekala se do ruda, když se jí zalíbilo, terorizovala svého mladšího brášku pro své potěšení, protože byl trochu zpomalený a dělala se nadřazenou a myslela si, že ví úplně všechno. Zvrat nastal až se šikanou na druhém stupni základní školy, kde si postava musela vydobýt své místo ublížením dotyčnému, za což naštěstí nedostala trest, ale naopak sklidila potlesk. V poslední ročníku se postava musela rozhodovat co dál a jelikož nevěděla, bo cokoliv, co si přála, nebylo pro rodinu dost zajímavé, tak osobu šoupli na průmyslové řemeslo - automechanika.

Postava se vzpírala, kopala kolem sebe, naplněná frustrací z oboru, který MUSELA nechtěně absolvovat, zjistila, že nakonec to tak špatný obor není, ale nevynikala, ani ovšem nějak výrazně nepropadala. Vše se začalo lámat až v posledním ročníku střední školy. Stres, domácí napětí, dluhy rodiny vyústily v nemoci postavy, což mělo za následek velkou školní absenci a zdevastovaný organismus a následné vyloučení ze školy.

Co naplat, že ten rok má oblíbená postava prodělala navíc mononukleozu, hrozila jí operace krku, k tomu v horečkách dotáhla svůj tým k ligovému titulu ve florbale, ale také vzápětí poté zažila hned rozchod, okořeněný hrozbou vyhazovu z domu. Zdá se Vám to málo?

Tato postava tuto nervy drásající a psychicky deptající situaci řešila sebevraždou. Tedy skoro. Kdyby jí nezastavil jistý hlas neznámého Anděla, zřejmě by již byla knižně mrtvá, možná i fyzicky. Ale hlas byl silnější a proto povstala jako bájný Fénix do nového života. Od té chvíle se jí život obrátil vzhůru nohama. Nechala nachvíli školy a šla tvrdě pracovat, aby doma dokázala, že je k užitku. A dokázala. Po pěti letech práce, v 25ti letech studuje opět střední a zjišťuje, že přerušení mělo smysl. Obor a podmínky studia jsou lehčí a jako dárek ke studiu má zdarma tři úrovně řidičského průkazu, což předtím nebylo, byly jen dvě. Nyní je postava šťastná i přesto, že si řeší pár svých problémů, má šťastnou a milující přítelkyni a chystá se na novou životní etapu, nový zrod v roce 2012.

Tou postavou jsem JÁ milí čtenáři a musím říct, že z toho jak mě doma vychovávali, mě dostal život sám, který je nejlepším učitelem a nejlepší knihou na světě, z které Vám navrch čtou Vaši duchovní rádci a průvodci. Naslouchejte pečlivě a budete se mít dobře a hlavně budete dobré duše.

P.S.: Neberte si to zle, ale fakt se mám rád, a to je v životě nejdůležitější a svou lásku se snažím předat i jiným osobám.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 27. listopadu 2011 v 13:01 | Reagovat

Ahojky!
Krásný blog a dobré pojetí TT. :-)

2 EN EN | Web | 27. listopadu 2011 v 13:04 | Reagovat

Tvůj článek se mi líbí a to pro tvoji upřímnost. Už u druhého odstavce jsem měla tušení, že píšeš o sobě. Ze zkušeností se každý učí a roste. Je dobře, že se máš rád, protože to je zdravý základ.

3 Anub Anub | 27. listopadu 2011 v 15:01 | Reagovat

Děkuji :) Já se dříve soustředil jen na štěstí druhých, moc jsem chtěl pomáhat, byl jsem velkou vrbou, ale zapomínal jsem na sebe...duchovní rádci mě naučili co je dobré pro náš život a musím říci, že je to o hodně lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px