Já a Epilepsie za volantem.

22. listopadu 2011 v 13:34 | Anubides (c) |  Střípky z mého života
Určitě jste zaregistrovali na webu či v televizních zprávách člověka, co nedávno přejel 2 malé děti a usmrtil je. Vskutku smutná a tragická událost, která mě vůbec netěší, tak jsem si přál aby Ty děti přežily. Řidič dostal vazbu, půjde sedět, to je v pořádku, ale to, že se poukazuje na epilepsii jako souvislost už se mi moc nelíbí a hned Vám řeknu proč, protože ze své vlastní zkušenosti vím, o čem mluvím...Je mi 25 let a epilepsii jsem MĚL od svých 12ti let, kdy mi děda s babi přivezli tehdy populární videohry od čongů na TV a já byl u vytržení. Stačil ovšem jeden záblesk a už jsem ležel a následně mě vezla sanitka. Babička s dědou zhroucení, bo mě to mohlo zabít a videohry či pc hry doma nikdo nemohl ani cítit. 7 let jsem se úspěšně léčil, docházel na odběry a kontroly a bylo vše fajn. Pak mi doktorka zmírnila počet branných léků a já dostal záchvat. Takže zase 2 roky na předešlé dávce a nebylo nic. Kdžy EEG ukázalo téměř nulový výskyt epilepsie, léky mi sebraly, za což jsem byl rád, byl to hrozný fet. Sice jsem měl po vysazení 2 záchvaty, ale za Ty jsem si mohl již vlastní nepozorností k sobě samému. A to když mi o Vánocích před očima, u okna zableskla rachejtle, tak mě 2 dny před silvestrem vezli a pak u známých jsem se složil po záblesku z počítače. No prostě fotoepilepsie jak vyšitá. Nicméně, minulý rok jsem si dal ze své vůle kontrolu na EEG a světe div se, EEG bylo plně čisté, absolutně žádná stopa.

Doktoři nevěděli jak je to možné, protože prý aktivita je tam vždy alespoň nějaká, ale já měl čistý papír. Dá se říci, že štěstí, já nevím. Ač nejsem křesťan, jednoho dne jsem poprosil Boha, aby mě této nemoci zbavil a výsledkem bylo poté čisté EEG, do té doby tam vždy něco bylo. Nevím, zda prosba zafungovala, ale myslím si, že svůj podíl na tom má i tzv. "Healing meditation", kterou jsem si často pouštěl, má za úkol srovnat nevyvážené toky energií v mozku i těle samotném. Tak to nejspíš funguje a jsem zato moc rád.

U toho případu, co jsem jmenoval v úvodu je problém to, že ten chlápek byl nezodpovědný k sobě samému a lidem okolo. Mít záchvaty jako on, dávám si sakra majzla. Protože nevíte momentu, kdy Vás to vezme a jste nahraní. A on zaplatil cenu nejvyšší. Říká se, že za blbost se platí. Ale názory typu, že epileptik za volant nepatří, je kravina. Důležité je totiž se naučit naslouchat epilepsii. Vědět, kdy na mě jde záchvat. Když to víte, cítíte to a dokážete se připravit. Ale když někdo kombinuje alkohol, cigarety a stresovou práci, tak je to v háji no. A kor když na sebe kašle.

V tomto případě říkám "Dobře mu tak!". Ale pro ostatní epileptiky - neblbněte! Za volant ano, ale po řádné kontrole a vlastním uvážení. Mějte na paměti, že můžete ohrozit tisíce aut a lidí kolem Vás a můžete právě někoho zabít, a to za točení volantem fakt nestojí. Raději cestuji pak veřejnou dopravou kde vím, že kdyby něco, zavolá alespoň někdo záchranku a nikomu nijak zvlášť neublížím.

A pro Ty, co maj stále pochybnosti..dělám autoškolu typu "B,C,D,E" :))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px