Škola vs. Omluvenky - Jaké máte zkušenosti?

31. října 2011 v 11:23 | Anubides (c) |  Anubovi Otázky
Znáte to, stojíte v koloně, čas běží a ejhle, právě začala první hodina a Vy teprve lezete z dopravního prostředku ven. Co teď? Zatáhnu tu hodinu, či se budu snažit dojít do školy co nejdříve? Jak to vidíte? Jaké máte zkušenosti s Vaší docházkou? Omlouváte se často? Máte či jste měli někdy neomluvené hodiny? Co je Vaše nejčastější "omluva" ve škole? Piště, pište, ať se pokochám, jací jste raubíři :))


Já býval taky raubíř. Na základce i na střední jsem měl vždy nějaké to období, kdy jsem nezvládal stres a nechtělo se mi prostě do školy. Tak jsem si vymýšlel zranění ze sportu, bolesti hlavy, průjmy apod. ptákoviny, co mě zaručeně nechají doma. Avšak na základce bylo povinností omlouvat více jak 3 dny doktorkou, a to moc velká sranda nebyla. Kolikrát se i střevní chřipka protáhla na 5 dní a na doktorku to nebylo a byl problém.

Revoluce přišla na střední, když jsme si mohli psát omluvenky sami. Tadá, zatahování hodin slavilo úspěch. Pamatuji, jak jsme měli každé úterý autoškolu od rána do oběda, pak 2 hodiny pauzu a školu a výsledkem byla cesta z autoškoly do hospody a věta: "Tak jako fakt na češtinu, ájinu a občanku drbu odpoledne!" :-D Jo, jo, takhle to začíná a končí to většinou důtkou třídního, ředitele, dvojkou z chování či vyhazovem.

Proto, kdo toto čtete a chodíte do školy, neblbněte a choďte tam. Vyhazov ze školy a být bez papíru za pár ulitých hodin opravdu nestojí, pak se to s Vámi vleče celý život.

Já doplatil na to, že mi mistr na praxi neomluvil měsíc absence (praxe jednou za 14 dnů), a to jsem měl razítko od doktora a nic. Po 5ti letech dodělávám střední, v 25ti letech, protože jsem se na školu po tu dobu nemohl vůbec dostat. Mělo to ovšem i své světlé stránky. Mám nyní v životopise mnoho praxe, na různých pozicích, v různých oborech, že jen co získám výuční list, můžu si i vybírat, díky mým zkušenostem.

Proto si pamatuje, že každá špatná věc se umí proměnit v dobrou, pokud chcete a víte jak na to. Ale vážně, do školy choďte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Grace Grace | Web | 31. října 2011 v 11:38 | Reagovat

já jsem nikdy problémy s absencí neměla...akorát na střední to bylo horší, jelikož jsem někdy prostě potřebovala nějakou hodinu vynechat - což jsem řešila omluvenokou, že jdu k lékaři. Pak si ale náš třídní vymyslel razítka pokaždé, když k tomu lékaři někdo šel...a to už byl problém :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Máte-li potřebu šířit cokoliv z tohoto blogu dále, je nutné nejdříve kontaktovat autora blogu na adrese: pilgrim45@seznam.cz ve formátu, kde uvedete na jaké stránky a za jakým účelem hodláte můj obsah šířit, plus na Vašich stránkách připnete odkaz na můj blog. Děkuji Vám.

Goldim-300x250

zarábaj s facelistom 468x60px